مسی در دو قدمی قهرمانی جهان؛ ارجنتاین با حذف نفس‌گیر هالند به نیمه نهایی جام جهانی رسید

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۱۸

ارجنتاین با شکست هالند، حریف کرواسیا در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد.
پس از حذف تلخ و ناباورانه برازیل در برابر کرواسیا، تمامی نگاه‌ها به دومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی ارجنتاین و هالند بود که این مسابقه پر تنش، با برتری ۴ بر ۳ ارجنتاین در ضربات پنالتی به پایان رسید.

با توجه به شناخت خوبی که هر دو تیم از هم داشتند، دو تیم بازی را در ورزشگاه بزرگ لوسیل کاملا محتاطانه و آرام شروع کردند و در ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی هیچ اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد.
در نهایت روی اولین موقعیت جدی ارجنتاین، این تیم روی پاس طلایی لیونل مسی و ضربه تمام کننده مولینا در میان دفاع چسپیده به او، دروازه هالند را باز کرد تا این تیم با حفظ همین تک گل برنده به رختکن برود.
با شروع نیمه دوم اوضاع وفق مراد ارجنتاین پیش رفت، زیرا این تیم در دقیقه ۷۳ صاحب یک ضربه پنالتی شد تا لیونل مسی این پنالتی را به راحتی تبدیل به گل کند و اختلاف به دو گل برسد.
بعد از گل، هالند که چیزی برای از دست ندادن نداشت، سراپا حمله شد تا اینکه موفق شد با ضربه سر ووت وگورست در دقیقه ۸۳ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد.
بعد از گل هالند یک لحظه هم از حمله دست نکشید و در نهایت هم در ده دقیقه پایانی وقت‌های اضافی و در حالی که فقط چند ثانیه به پایان بازی و صعود ارجنتاین به نیمه نهایی مانده بود، روی یک ضربه آزاد و حرکتی تمرین شده، هالند توسط تعویض طلایی‌اش وگورست به گل مساوی رسید و بازی را به دو ۱۵دقیقه اضافی کشاند.
در وقت‌های اضافی هم توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا همانند بازی برازیل و کرواسیا، ضیافت پنالتی تیم برنده را مشخص کند.
البته ارجنتاین در واپسین لحظات بازی فشار بیش از اندازه و نفس گیری روی دروازه حریفش ایجاد کرد، اما نه دروازه بان هالند گذاشت و نه هم تیر دروازه که این تیم گل سوم را دریافت کند.
در ضربات پنالتی اما مارتینز دروازه بان ارجنتاین درخشش فوق العاده‌ای داشت و با دریافت دو پنالتی اول تیم هالند، تیمش را پیش انداخت و با وجودی که بازیکنان ارجنتاین یکی از پنالتی‌هایش را خراب کرد، اما در نهایت بازی با نتیجه ۴ بر ۳ به سود ارجنتاین به پایان رسید تا این تیم صعود سخت، اما شیرینی به مرحله نیمه نهایی مسابقات داشته باشد.

به این ترتیب تیم فوتبال ارجنتاین در تاریخ ۱۳ دسمبر از ساعت ۱۱:۳۰ شب در اولین بازی مرحله نیمه نهایی در ورزشگاه لوسیل به مصاف کرواسیا خواهد رفت.

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید