امام جمعه اهل سنت زاهدان ایران اعدام محسن شکاری را اقدام «غیر شرعی» خواند

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۱۸

در پی اعدام یکی از معترضان ایرانی توسط جمهوری اسلامی، مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان، اعدام محسن شکاری را اقدامی «غیر شرعی» خواند. او با اشاره به صدور حکم «محاربه» برای پنج معترض دیگر گفت: «کجای شریعت گفته که برای کشته شدن یک بسیجی، به پنج نفر حکم اعدام دهید؟»

قوه قضاییه جمهوری اسلامی دیروز پنجشنبه ایران اعلام کرد که محسن شکاری از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر علیه حکومت را اعدام کرده است. اعدام این معترض با واکنش‌های گسترده مواجه شده و شماری زیادی از کشورها آنرا محکوم کرده‌اند.

محسن شکاری ۳ میزان در جریان اعتراضات خیابانی در تهران دستگیر شد.

در ویدیویی که از سوی رسانه‌های حکومت ایران نشر شده محسن شکاری با کبودی روی گونه‌اش اعتراف کرد که یکی از بسیجیان را با چاقو مورد ضرب و شتم قرار داده و همراه با یکی از دوستانش با موتور خود جاده را مسدود کرده است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفته است اگر کسی تنها راهی را بسته و کاردی زده به بسیجی که فقط زخمی‌اش کرده، از نظر شرعی نمی‌توانیم او را بکشیم. این روحانی تاکید کرده است که قرآن چنین مجوزی نداده است. محاربی که آدمی را نکشته، نباید اعدام شود.

مولوی عبدالحمید افزوده است کسانی که به صورت مستقیم به مردم شلیک کردند، مامورانی که جوانی را به خاطر خوشحالی [پس از باخت تیم جمهوری اسلامی در جام جهانی] کشتند یا به افراد بی‌گناه دیگری در اعتراضات و تنها به دلیل شعار دادن، شلیک کردند، این‌ها قصاص دارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها