الجزیره: طالبان دختری را شلاق زدند که حاضر به ازدواج با پسر یک مقام محلی این گروه نشد

شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۹

الجزیره روایت دختری را منتشر کرده که طالبان چندی پیش او را شلاق زدند.این دختر دانشجو می‌گوید یک مقام طالبان می‌خواست او را به ازدواج پسرش درآورد اما رد کرد چون نمی‌خواست همسر طالب شود. مقام طالبان سپس این دختر را در دادگاه خودشان متهم به "جرایم اخلاقی" کرد و حکم شلاق او صادر شد.

او که نامش در گزارش الجزیره صدف گفته شده افزود توسط آن مقام محلی طالبان، متهم به صحبت با نامحرم شد که توسط این گروه یک جرم اخلاقی پنداشته می‌شود.

مقام محلی طالبان به دادگاه خودشان گفته شاهد صحبت این دختر ۲۲ ساله با یک مرد نامحرم بوده است.

دختر دانشجو می‌گوید او «به آنها [قضات طالبان] گفت که من را در حال صحبت با نامحرم دید. منظورش راننده تاکسی بود که من تازه از آن پیاده شده بودم.»

صدف گفت که همسایگانش سعی کردند طالب را متقاعد کنند که او را رها کنند، اما بیهوده بود. سپس یک مقام محلی طالبان به پدرش اطلاع داد که او «مجرم» شناخته شده. صدف وکیل نداشت و حکم در غیاب وی اعلام شد.

صدف گفت خواهر و برادرم را در آغوش گرفتم، مادرم را بوسیدم و از او طلب بخشش کردم. به پدرم گفتم اگر اتفاقی برای من افتاد محکم بمایند.

در روز شلاق، همسایگان صدف و مقام محلی طالبان که او را متهم به صحبت با نامحرم کرده بود، برای مجازات جمع شده بودند و شلاق در ملاء عام زده شد.

صدف می‌گوید آن‌ها دور من ایستادند. دستانم را بسته بودند و به من گفتند که جیغ نزن، زیرا مردان نباید صدای زنان را بشنوند. سپس من را شلاق زدند.

او گفته پدرم در مقابل من ایستاده بود و از طالب التماس می‌کرد که مرا ببخشند و از آن‌ها به خاطر کاری که مرتکب نشده بودم عذرخواهی می‌کرد.

صدف حدود ۳۰ ضربه شلاق خورد و بیهوش شد. او به یاد نمی آورد که چگونه به خانه‌اش منتقل شده است.

شلاق به ۸۰ نفر

یک مقام طالبان به الجزیره گفته است که این گروه از زمان تسلط طالبان بر افغانستان در حدود ۸۰ نفر را شلاق زده‌اند.

عبدالرحیم رشید، از دفتر مطبوعاتی دادگاه عالی طالبان می‌گوید «مردان و زنان به جرم‌های مختلف در کابل، لوگر، لغمان، بامیان، تخار و برخی ولایات دیگر شلاق خورده‌اند.»

الجزیره نوشته است مجازات‌ طالبان، خاطرات حکومت خشن این گروه را در دهه ۱۹۹۰ زنده کرده، زمانی که محکومان در ملاء عام سنگسار و سر بریده می‌شدند.