مریض هندی که نتوانست برای آزمایش ام‌آرآی دو سال صبر کند، به محکمه رفت

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

مریض هندی که برای آزمایش ام‌آرآی به خاطر یک عملیات فوری به شفاخانه دولتی در دهلی مراجعه کرده بود برایش گفته شد که نوبتش ۲ سال بعد می‌رسد.

این مرد حالا از شفاخانه در دادگاه شکایت کرده است. اما، پزشکان شفاخانه لوک نایک گفته‌اند که انتظار دو تا سه سال برای این آزمایش «عادی» است.

هندوستان تایمز می‌نویسد که غلام محبوب، مرد ۴۹ ساله هندی پارسال از ناحیه زانو مجروح شد و به شفاخانه دولتی لوک نایک در دهلی مراجعه کرد. داکتر پیشنهاد «عملیات فوری» داد و ازش خواست تا تست ام‌آر‌آی بگیرد. محبوب وقتی مراجعه کرد، بخش ام‌آر‌آی به او گفت که به یک آزمایشگاه خصوصی برود. محبوب وقتی اصرار کرد، آزمایشگاه گفت که به تاریخ ۱۵ جولای سال ۲۰۲۴ برای آزمایش بیاید.

محبوب حالا به محکمه مراجعه کرده و خواهان پیش انداختن تاریخ آزمایش خود شده است.

یک داکتر شفاخانه لوک نایک به هندوستان تایمز گفت: «مساله تبعیض نیست. در شفاخانه لوک نایک روزانه هزاران نفر مراجعه می‌کنند. میانگین زمان برای انتظار برای آزمایشات دو تا سه سال است و در بعض موارد حتا تا پنج سال هم می‌رسد.»

روزنامه هندوستان تایمز می‌نویسد که انتظار طولانی برای آزمایشات عملیات در اکثر شفاخانه‌های دولتی در پایتخت هند یک امر معمول است. در وبسایت شفاخانه می‌توان دید که در شفاخانه AIIMS مریضان غیرعاجل برای یک آزمایش ساده مانند اکسری یا ام‌آرآی باید چهار تا پنج سال صبر کنند.

یک کارمند این شفاخانه گفت که در دو سال اخیر مدت انتظار در شفاخانه AIIMS خیلی کم شده است زیرا ماشین‌های جدیدی خریداری شده‌اند. او گفت: «چند سال قبل این زمان انتظار بیشتر از پنج سال بود.»

یک داکتر در شفاخانه صفدرگنج به هندوستان تایمز گفت که در این شفاخانه کمترین مدت انتظار پنج سال است.

محبوب گفت که هدفش از شکایت در محکمه هیچ‌گونه امتیازطلبی نیست بلکه می‌خواهد محکمه کار معالجه‌اش را زودتر راه بیاندازد تا او بتواند به کارش برگردد.

جهان‌نما
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید