پایان شگفتی آفرینی مراکش؛ فرانسه با شکست مراکش به مرحله نهایی جام جهانی قطر رسید

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۳

تیم فوتبال فرانسه با شکست مراکش حریف ارجنتاین در فینال رقابت‌ها شد.

در دومین بازی مرحله نیمه نهایی رقابت‌های جام جهانی قطر، تیم‌های فوتبال فرانسه و مراکش در ورزشگاه البیت به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات، به پایان رسید.

مراکش که همانند ۳ پیروزی قبلی‌اش برابر تیم های بزرگ اروپایی (بلجیم، اسپانیا و پرتگال) برای زمین گیر کردن فرانسه هم نقشه کشیده بود، خیلی زود روی تاکتیک خاص دشان و فرانسه در این بازی، دروازه‌اش را باز شده دید.

اولین فرصت فرانسه روی دروازه مراکشی‌های سختکوش که ۷۰ درصد ظرفیت ورزشگاه را نیز با هواداران پرشور خود در اختیار داشتند، توسط تئو هرناندز در دقیقه ۵ به گل تبدیل شد تا فرانسه خیلی زود از حریفش پیشی بگیرد.

بعد از گل البته، مراکش که دیگر نیازی به بازی دفاعی همانند جدال‌های قبلی‌اش نداشت، با بازی هجومی برای بازگشت و به تساوی کشاندن بازی تقلای زیاد کرد، ولی، تیرک دروازه، لوریس دروازه بان و خط دفاع فرانسه اجازه باز شدن دروازه را ندادند تا خروس‌ها نیمه اول پیروز به رختکن بروند.

نیمه دوم هم برای نماینده تاریخ‌ساز و با انگیزه افریقا با سرعت و هجومی آغاز شد و این تیم تلاش زیادی برای زدن گل مساوی کرد، اما دفاع منسجم فرانسه نه تنها اجازه نداد، بلکه خروس‌ها توانستند روی حرکت زیبا و انفرادی کیلیان امباپه و پاس او به کولو موانی در دقیقه ۷۵ به گل دوم هم دست پیدا کنند.

در نهایت هم بازی با همین نتیجه ۲ بر صفر به پایان رسید تا فرانسه برای دومین بار متوالی خود را به فینال جام جهانی برساند.

به این ترتیب تیم ملی فوتبال فرانسه روز یکشنبه از ساعت ۳۰: ۷ شام در فینالی هیجان انگیز باید به مصاف ارجنتاین و کاپیتان سرحالش، لیونل مسی برود.


تیم‌های مراکش و کرواسیا نیز در دیداری تکراری روز شنبه در همین ساعت، برای کسب رتبه سومی به مصاف هم خواهند رفت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.