مقامات پاکستان می‌گویند در اثر درگیری در منطقه چمن یک نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۴

مقامات پاکستان می‌گویند روز پنجشنبه ۲۴ قوس، نیروهای مرزی طالبان چندین گلوله توپخانه‌ای به منطقه غیرنظامی در چمن پاکستان شلیک کردند. رسانه‌های پاکستانی به نقل از مقامات صحی در منطقه چمن پاکستان گزارش دادند که در نتیجه این حملات یک غیرنظامی کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند.

جیونیوز به نقل از مقامات پاکستانی گزارش داده که درگیری‌ها بین نیروهای طالبان و نظامیان پاکستان پس از مداخله «نیروهای افغان» در جریان تعمیر حصار در بخش شیخ لعل محمد در مرز رخ داده است.

پیشتر، منابع محلی به افغانستان اینترنشنال گفتند که این درگیری در منطقه شیرو اوبه ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت قندهار رخ داده است. به گفته منابع، درگیری پس از آن آغاز شد که طالبان قصد داشتند در این منطقه دست به اعمار تاسیسات بزنند.

مقامات پاکستانی گفته‌اند که نیروهای مرزی این کشور پاسخ مناسبی به گلوله‌باران طالبان داده‌اند.

به گفته مقامات محلی، منطقه مرزی پس از درگیری تخلیه شده و وضعیت اضطراری در آن اعلام شده است.

مقامات طالبان در مورد تلفات این درگیری و همچنین دلیل این نبرد مرزی اظهار نظر نکرده‌اند.

مقامات اداری بلوچستان از همه غیرنظامیان ساکن در نزدیکی مناطق مرزی چمن (جاده مال، جاده بغرا، کنارگذر و جاده مرزی) خواسته که فوراً منطقه را ترک کنند.

در یک هفته اخیر این دومین بار است که نیروهای طالبان و نظامیان پاکستان با استفاده از سلاح‌های سنگین در اسپین بولدک قندهار درگیر شدند.

در حمله هفته گذشته، شش نفر کشته و ۱۷ تن دیگر زخمی شدند.

در بیانیه‌ای که از سوی اداره روابط عامه امور داخلی پاکستان به نشر رسیده، آمده است «سربازان پاکستان در مرز پاسخی مناسب و البته سنجیده در برابر تجاوزهای نامطلوب ارائه کردند، اما از هدف قرار دادن غیرنظامیان بی گناه در منطقه اجتناب کردند.»

در این بیانیه آمده است که نیروهای مرزی پاکستان نیز با مقامات افغان در کابل تماس گرفته‌اند تا بر شدت اوضاع تاکید کنند و خواستار اقدام جدی برای جلوگیری از تکرار این حادثه در آینده شده‌اند.

خبرهای ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید