وزیر خارجه پاکستان، نخست‌وزیر هند را « قصاب گجرات» خواند

جمعه ۱۴۰۱/۰۹/۲۵

بلاول بوتو زرداری، وزیر خارجه پاکستان در نشست خبری در مقر سازمان ملل متحد، در واکنش به اظهارات همتای هندی اش، نخست‌وزیر هند را «قصاب گجرات» خواند.

پیشتر، وزیر خارجه هند، پاکستان را به تداوم حمایت از تروریسم و پناه دادن به اسامه بن لادن متهم کرده بود.

بلاول بوتو زداری در جلسه روز پنجشنبه ۲۳ قوس در سازمان ملل با اشاره به نارندا موندی گفت: «او به امریکا ممنوع‌الورود بود تا اینکه نخست‌وزیر هند شد. این فرد نخست‌وزیر آر‌اس‌اس چه است؟ آر‌اس‌اس از اس‌اس هیتلر متاثر شده و الهام گرفته است.»

دقایقی قبل از نشست خبری آقای بوتو زرداری، جایشانکار، وزیر خارجه هند در نشست خبری در سازمان ملل با اشاره به میزبانی اسامه بن لادن توسط پاکستان گفت که این کشور از تروریسم حمایت می‌کند.

حنا ربانی، معاون وزیر امور خارجه پاکستان نیز روز چهارشنبه در اظهاراتی در اسلام‌آباد هند را «بزرگترین عامل تروریسم» خواند.

وزیر خارجه هند گفت که اظهارات خانم ربانی او را به یاد سفر ده سال قبل هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده به اسلام‌آباد انداخت . او افزود که آن زمان خانم کلینتون به پاکستان گفته بود که «اگر در حیاط خلوت خود مار دارید، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که فقط همسایه‌های شما را بگزد.»

در همین حال هند در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه پاکستان در بیانیه مطبوعاتی اظهارات وزیر خارجه پاکستان را نتیجه ناتوانی فزاینده پاکستان در استفاده از تروریست‌ها و نیروهای نیابتی آنها دانسته است.

بیانیه افزوده است: «ناامیدی وزیر خارجه پاکستان بهتر است متوجه مغز متفکران سازمان‌های تروریستی در کشور خود شود که تروریسم را بخشی از سیاست دولتی خود قرار داده‌اند.»

جهان‌نما
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید