نیروهای پاکستانی کنترل مرکز ضد تروریسم در بنو را به‌دست گرفتند و گروگان‌ها را آزاد کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۲۹

رویترز به نقل منابع امنیتی گزارش داد که نیروهای پاکستانی مرکز ضد تروریسم در شهر بنو را از کنترل طالبان پس گرفتند و همه گروگان‌ها را آزاد کردند. منابع افزودند برخی از گروگان‌ها زخمی شده‌اند. پیشتر حکومت پاکستان اعلام کرد یک عملیات نظامی را برای رهایی گروگان‌ها به راه انداخته است.

مسئولان پاکستانی گفته‌اند که شش مقام امنیتی و چند نفر از بازداشت‌شدگان در داخل مرکز ضد تروریسم بودند.

یک مقام امنیتی به رویترز گفت:‌ «خبر خوب این است که ما با موفقیت همه گروگان‌ها را از [نزد] تروریست‌ها بیرون آوردیم. برخی از آن‌ها اندکی زخمی شده‌اند اما حال‌شان خوب است.»

این مقام پاکستانی افزود که عملیات رو به پایان است، مقاومتی وجود ندارد و نیروهای امنیتی وارد محوطه شده‌اند.

رسانه‌های محلی به نقل از خواجه آصف، وزیر دفاع پاکستان گزارش داده‌اند که ۳۳ جنگجوی طالبان پاکستان به مرکز ضدتروریسم حمله کرده بودند. او گفته است که ۳۳ جنگجو در این عملیات کشته شده‌اند.

پیشتر رسانه‌های پاکستانی خبر دادند که در عملیات نظامی در شهر بنو ۶ جنگجوی طالبان کشته و ۶ نفر از نیروهای امنیتی این کشور نیز زخمی شده‌اند.

جنگجویان طالبان پاکستان روز یک‌شنبه اعلام کردند که نزدیک به ۱۰ نفر از نیروهای امنیتی پاکستان را در مرکز مبارزه با تروریسم در شهر بنو در ایالت خیبرپختونخوا به گروگان گرفته‌اند.

این رویداد پس از آن صورت گرفت که طالبان پاکستان، سلاح دو محافظ مرکز ضد تروریسم در شهر بنو را گرفتند و بعد هردوی آن‌ها را در گروگان خویش درآوردند.

طالبان پاکستان بعدتر خاطرنشان کردند که در بدل‌ رهایی گروگان‌ها،‌ خوهان عبور امن به افغانستان هستند.

مقامات محلی در بنو، اعلام کردند که مکاتب در این شهر تعطیل شده است.

روز دوشنبه مقام‌های پاکستانی و رهبران طالبان پاکستان در افغانستان درباره گروگان‌گیری در مرکز ضد تروریسم در شهر بنو گفتگو کردند. اما به نظر می‌رسد مذاکرات طالبان پاکستان و حکومت این کشور با ناکامی مواجه شده است.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید