زلنسکی در آستانه کمک مالی بزرگ امریکا به واشنگتن می‌رود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۳۰

رسانه‌های امریکایی گزارش دادند که ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، روز چهارشنبه به امریکا سفر خواهد کرد.

سفر او یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که نمایندگان کانگرس امریکا بودجه کمک‌های اضطراری به اوکراین را به ارزش ۴۵ میلیارد دالر طرح کردند.

این مبلغ بیشتر از درخواست ۳۷ میلیاردی حکومت بایدن است و نشان می‌دهد که امریکا فعلاً به کمک به اوکراین برای ادامه جنگ با روسیه متعهد می‌ماند.

زلنسکی علاوه بر دیدار با جو بایدن، رئیس جمهور امریکا قرار است برای نمایندگان کانگرس نیز سخنرانی کند.

یک روز قبل از برنامه سفرش به امریکا، زلنسکی در عمق منطقه جنگی و به شهر باخموت، در استان دونتسک سفر کرد. در ویدیویی که دفتر زلنسکی از دیدارش از باخموت نشر کرد، او پرچم اوکراین را از سربازان تحویل می‌گیرد و تعهد می‌کند که آن را به رهبران امریکا تحویل دهد.

زلنسکی در این ویدیو گفت: «آن‌ها بیرق زیبای اوکراین را با امضاهای‌شان به من سپردند تا آن را منتقل کنم. ما در شرایطی آسانی نیستیم. دشمن در حال تقویت ارتش خود است. مردم ما شجاع‌تر هستند و به سلاح‌های قوی‌تری نیاز دارند. من این را از سربازان می‌گیرم و به کانگرس و رئیس‌جمهور بایدن منتقل می‌کنم. ما از کمک‌های آن‌ها متشکریم اما این کافی نیست.»

این سفر زلنسکی در آخرین روزهای ریاست نانسی پلوسی بر کانگرس انجام می‌شود. ریاست مجلس نمایندگان در اوایل سال آینده به جمهوری‌خواهان منتقل می‌شود. هرچند حمایت از اوکراین با ریاست جمهوری‌‌خواهان نیز ادامه خواهد داشت اما برخی از اعضای حزب جمهوری‌خواه در باره هزینه و مدت حمایت‌های امریکا از اوکراین نگرانی خود را ابراز کرده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید