وزارت داخله پاکستان: پاکستان حق دارد به پناهگاه‌های امن تحریک طالبان در افغانستان حمله کند

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۰

وزیر داخله پاکستان می‌گوید براساس قوانین بین‌المللی این کشور حق دارد به پایگاه‌های تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان حمله کند. رانا ثنا‌‌‌ءالله گفت در صورتی که طالبان پناهگاه‌های تحریک طالبان در افغانستان را از بین نبرد، ممکن است پاکستان حمله به این پناهگاه‌ها را بررسی کند.

وزیر داخله پاکستان در گفتگو با اکسپرس تی‌وی خاطرنشان کرد که آنان از مقامات طالبان می‌خواهند که پناهگاه‌های امن تحریک طالبان پاکستان را در خاک افغانستان را از بین ببرد، در غیر آن، پاکستان ممکن است هدف قرار دادن این پناه‌گاه‌ها را بررسی کند.

از زمان لغو آتش‌بس بین ارتش و تحریک طالبان پاکستان، این گروه حملات خود را در مناطق شمال و جنوب غربی پاکستان افزایش داده است.

تحریک طالبان پاکستان اخیراً مسئولیت یک حمله انتحاری در اسلام‌آباد را به عهده گرفت. در این حمله دستکم یک پولیس کشته و پنج نفر زخمی شدند.

افزایش حملات در پاکستان این زنگ خطر را برای نهادهای امنیتی و ارتش این کشور به صدا درآورده که اکنون ستیزه‌جویان طالب در حال جسور شدن هستند و می‌توانند شهرهای بیشتری را هدف قرار دهند.

در واکنش به افزایش این حملات ارتش پاکستان نیز روز چهارشنبه ۷ جدی اعلام کرد که برای رفع تهدیدات تروریستی، عملیات نظامی را علیه شاخه‌های طالبان محلی افغان آغاز می‌کند.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید