معاون واحد ضدتروریزم پولیس ایالت پنجاب ترور شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

پولیس پنجاب روز سه‌شنبه گفت که افراد مسلح ناشناس محمد نوید صادق، معاون واحد ضدتروریزم پولیس پنجاب را همراه با یک افسر دیگر این اداره در منطقه خانیوال پنجاب کشتند.

صادق دو سال قبل دومین مدال عالی ملکی پاکستان را به خاطر مبارزه با گروه‌های تروریستی چون داعش دریافت کرده بود.

تا هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

پولیس نام مقام دیگر را ناصر عباس ذکر کرده است که همراه با نوید صادق به سوی محل کار خود به ملتان می‌رفتند. مردان مسلح توانستند که پس از ترور این دو مامور، از محل حادثه فرار کنند.

نوید صادق «ستاره شجاعت»، دومین مدال عالی ملکی پاکستان را در سال ۱۳۸۹ به عنوان افسر مسئول در واحد ضدتروریزم ملتان از رئیس‌جمهور پاکستان دریافت کرده بود. او در چند عملیات موفق علیه داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در پنجاب شرکت کرده بود.

این حمله در ایالت پنجاب واکنش مقامات بلندپایه پاکستان را برانگیخت. پرویز الهی، وزیر اعلی پنجاب، از رئیس پولیس این ایالت خواست تا نتیجه بررسی‌های این رویداد را با او شریک کند. رانا ثنا‌الله، وزیر داخله پاکستان نیز وضعیت امنیتی ایالت پنجاب را قابل نگرانی خواند.

گزارش‌های متعدد نهادهای امنیتی در پاکستان این خوشبینی را خلق کرده بود که اغلب حملات تروریستی در ایالت‌های خیبر پختونخواه و بلوچستان اتفاق می‌افتند و ایالت پنجاب مصئون است. قتل این کارمندان اما نشان داد که هیچ ایالت پاکستان از موج جدید حملات تروریستی، که پس از پایان آتش‌بس با طالبان پاکستانی شروع شده است، در امان نیست.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید