واکنش مجاهد به اعلامیه تازه پاکستان: از اظهارات بی‌بنیاد و تحریک‌آمیز خودداری کنید

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۳

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان از مقام‌های پاکستان خواسته است که از اظهارات «بی‌بنیاد و تحریک‌آمیز» خوداری کنند.

کمیته امنیت ملی پاکستان روز دوشنبه پس از نشستی، بدون اشاره به طالبان در افغانستان اعلام کرد که هیچ کشوری اجازه ندارد پناهگاه و تسهیلات در اختیار تروریست‌ها بگذارد.

آقای مجاهد بدون اشاره به این جلسه سخنان اخیر مقام‌های پاکستانی را تاسف‌بار خوانده و گفته است این گروه تلاش می‌کند که خاک افغانستان برضد پاکستان و کشور دیگر استفاده نشود.

آقای مجاهد افزود: "پاکستان مسئولیت دارد که برای کنترول وضعیت تلاش کند، از نظریات بی‌اساس و تحریک‌آمیز دوری کند‌، چرا که چنین اظهارات و بی‌اعتمادی به نفع هیچ‌طرف نیست."

در پی افزایش حملات تحریک طالبان پاکستان کمیته آمنیت ملی این کشور به رهبری شهباز شریف، نخست‌وزیر، امنیت این کشور به‌خصوص حملات تروریستی در خیبرپختونخوا و بلوچستان ارزیابی کردند.

این شورا گفته که پاکستان حق دفاع از مردم خود را برای خود محفوظ می‌دارد.

وزیر داخله پاکستان روز شنبه گفت در صورتی که طالبان پناهگاه‌های تحریک طالبان در افغانستان را از بین نبرد، ممکن است پاکستان حمله به این پناهگاه‌ها را بررسی کند.

رانا ثناالله افزود براساس قوانین بین‌المللی این کشور حق دارد به پایگاه‌های تحریک طالبان پاکستان در خاک افغانستان حمله کند.

وزارت دفاع طالبان در واکنش به اظهارات ثناالله گفت: "افغانستان بی صاحب نیست و این گروه برای دفاع از تمامیت ارضی کشور آماده دفاع است."

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید