کوریای جنوبی شرکت تسلا را ۲.۲ میلیون دالر جریمه کرد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

کوریای جنوبی شرکت تسلا را به دلیل ارایه اطلاعات نادرست به مشتریان و اغراق در مورد برد باطری موترهای برقی‌اش در دمای پایین ۲.۲ میلیون دالر جریمه کرد.

کمیسیون تجارت منصفانه کوریا گفت چارج باطری این موترها در زمستان تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و تسلا در این مورد هیچ توضیحی نداده است.

به گفته این کمیسیون، تسلا از ماه اگست ۲۰۱۹ تا حال در وبسایت رسمی خود در کوریا در مورد «این که موترهای تسلا با یک بار چارچ چقدر مسافت را می‌پیماید، به صرفه بودن مصرف آن نسبت به موترهای بنزینی و همچنین عملکرد سوپرچارجر خود» اغراق کرده است.

این کمیسیون گفت که در مقایسه به تبلیغات این شرکت، محدوده مسافت موترهای تسلا در هوای سرد تا حدود ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. تسلا هنوز در این مورد چیزی نگفته است. در وبسایت تسلا در مورد کاهش برد موترهای این شرکت اشاره‌ای نشده است.

در سال ۲۰۲۱ یک گروه از مصرف‌کنندگان کوریای جنوبی گفته بود که برد موترهای برقی در فصل زمستان تا ۴۰ درصد کاهش می‌یابد و میان آن‌ها تسلا از همه بدتر است.

کمیسیون تجارت منصفانه کوریای جنوبی پارسال مرسدس بنز را نیز به دلیل تبلیغات نادرست در مورد انتشار گاز موترهای دیزلی، نزدیک به ۱۷ میلیون دالر جریمه کرد.

خبرها
دیدگاه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید