بریتانیا: طالبان با منع حق تحصیل و کار زنان آینده کشورشان را به خطر می‌اندازند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۴

کاردار سفارت بریتانیا برای افغانستان می‌گوید طالبان با منع حق تحصیل و کار زنان و دختران، آینده کشور را نیز به خطر می‌اندازد. هوگو شورتر در رشته توییتی با اشاره به مخالفت برخی از اعضای طالبان با محدودیت‌ها علیه زنان نوشته است که طالبان مسئولیت جمعی برای تغییر تصمیم خود را دارند.

آقای شورتر در توییت خود نوشته است که این یک تراژدی برای افغانستان - به عنوان تنها کشوری در جهان است که زنان و دختران از تحصیلات متوسطه و عالی و اکثر مشاغل دولتی منع شده‌اند.

او افزوده اکنون طالبان زنان را از کار در سازمان های غیر دولتی نیز منع کرده است.

طالبان واکنش جامعه جهانی را دخالت در امور افغانستان خوانده است.

کاردار سفارت بریتانیا با اشاره به این که طالبان گفته‌اند کشورهای غربی به جنایات علیه زنان در کشورهای خود توجه کنند و موضوع زنان را یک موضوع داخلی افغانستان دانسته‌اند گفته که برای حمایت از حقوق زنان باید اقدامات بیشتری در سطح جهانی انجام شود.

به گفته این مقام دیپلماتیک، بریتانیا برای برابری دستمزد تا حذف خشونت و آزار و اذیت مبتنی بر جنسیت زنان و رسیدگی به این مسائل از طریق قوانین، دادگاه‌ها، خدمات اجتماعی، پولیس و شرکای بین‌المللی تلاش می‌کند.

او خاطر نشان ساخته که سازمان ملل همه کشورها را به دقت بررسی می‌کند و گزارش‌های انتقادی در مورد نگرانی‌های حقوق بشر منتشر می‌کند.

به گفته آقای شورتر بدین اساس افغانستان تحت سیطره طالبان نیز مطابق با تعهدات حقوقی بین‌المللی خود با استانداردهای مشابه سایر کشورها مورد نظارت قرار می‌گیرد.

جهان‌نما
خبرها
به نام میراث فرهنگی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید