نیوزویک: دونالد ترامپ ممکن است به زودی به فیسبوک و اینستاگرام برگردد

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۱۶

سخنگوی شرکت متا (فیسبوک)‌ به سی‌ان‌ان گفته است که به زودی درباره اینکه دونالد ترامپ به فیسبوک برگردد یا خیر، تصمیم گرفته خواهد شد.

به‌دلیل ستایش رئیس‌جمهور سابق امریکا از حمله طرفدارانش به ساختمان کنگرس در ششم جنوری ۲۰۲۱، حساب او در فیسبوک و اینستاگرام برای دو سال بسته شد.

حساب رئیس‌جمهور ترامپ به تازگی در توییتر مجددا باز شده است. سخنگوی متا به نیوزویک گفته که احتمالا تصمیم درباره برگشت ترامپ به فیسبوک و انستاگرام در هفته‌های آینده گرفته شود.

یکی از عوامل تاثیرگذار در این تصمیم‌گیری، نامزدی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ است که در ۱۵ نوامبر گذشته اعلام شد.

در پی ناآرامی‌های انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا که در آن جو بایدن پیروز اعلام شد، طرفدار ترامپ به ساختمان کنگرس حمله کردند. شرکت متا (فیسبوک) پس از آن که آقای ترامپ خشونت طرفدارانش را با نشر ویدویی در فیسبوک ستایش کرد و به آنها گفت: «من شما را دوست دارم، شما خیلی خاص هستید.» حساب او را به مدت دو هفته تعلیق کرد.

متعاقب آن، به‌دلیل نگرانی از اینکه ترامپ طرفدارانش را در مراسم تحلیف ریاست جمهوری بایدن به خشونت دعوت کند، حساب او معلق شد.

اما در جون ۲۰۲۱ متا تایید کرد که حساب فیسبوک و انستاگرام رئیس‌جمهور سابق امریکا را به مدت دو سال بسته است. متا گفته بود در صورتی حساب او را باز می‌کند که خطر او برای امنیت عمومی برطرف شده باشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.