در تیراندازی شبه‌نظامیان در خیبرپشتونخوا، یک پولیس پاکستان کشته شد

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۷

پولیس پاکستان اعلام کرد که روز شنبه ۱۷ جدی، شبه‌نظامیان به یک موتر پولیس در ولسوالی بانو خیبرپشتونخوا تیراندازی کردند. پاکستان می‌گوید در این حمله یک پولیس کشته شده است. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

ولسوالی بانو در ایالت خیبرپشتونخوا در هفته‌های اخیر هدف حملات شبه نظامیان قرار گرفته است.

پس از آن که گروه تحریک طالبان پاکستان به آتش بس با دولت در اسلام آباد پایان داد و به جنگجویان خود دستور داد تا حملاتی را در سراسر کشور انجام دهند، حملاتی از این دست افزایش یافته است.

طالبان پاکستانی یک گروه جداگانه اما متحد نزدیک طالبان افغانستان است.

بسیاری از رهبران و جنگجویان تحریک طالبان پاکستان از زمان تسلط طالبان بر افغانستان پناهگاه‌های پیدا کرده‌اند و حتی آشکارا در افغانستان زندگی می‌کنند.

از زمان پایان آتش‌بس بین تحریک طالبان پاکستان و دولت پاکستان تاکنون ۱۰۰ حمله در مناطق شمال غربی پاکستان و هم مرز با افغانستان صورت گرفته است. مقامات پاکستانی می‌گویند که آتش‌بس با تحریک طالبان این گروه را جسورتر کرده است.

ماه گذشته، ۳۳ جنگجوی تحریک طالبان پاکستان که در اداره مبارزه با تروریسم ولسوالی بانو بازداشت شده بودند، این مجتمع را تصرف کردند و کارکنان را گروگان گرفتند. در واکنش ارتش پاکستان ۲۵ جنگجوی این گروه کشته شدند.

نور ولی محسود، رئیس تحریک طالبان پاکستان در پیامی ویدیویی روز شنبه از روحانیون مذهبی پاکستان خواست که گروهش را یک سازمان تروریستی نخوانند.

وی گفت که تحریک طالبان پاکستان همچنان به آتش‌بس در راستای گفتگوهای میانجیگری به رهبری طالبان افغانستان پایبند است.

کمیته امنیت ملی پاکستان مذاکره با شبه نظامیان را رد کرده و گفته است که اقدامات سختی را علیه آنها انجام خواهد داد.

در همین حال، اداره مبارزه با تروریسم ولایت پنجاب پاکستان روز شنبه پنج نفر را به اتهام ارتباط با تحریک طالبان پاکستان دستگیر کرد.

به گفته این اداره در نتیجه این عملیات، حمله تروریستی در شهرهای لاهور، گوجرنواله و ساهیوال خنثی شده است.

در جریان این عملیات مواد منفجره، سلاح و تجهیزات ساخت جلیقه‌های انتحاری کشف شده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید