اوکراین: روسیه حملات بر خط مقدم در شرق اوکراین را تشدید کرده است

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹

کی‌یف روز دوشنبه اعلام کرد روسیه با کمک ملیشه‌های گروه واگنر حملات شدیدی را بر خط مقدم جنگ در سولیدار، منطقه‌ای در شرق اوکراین آغاز کرده است.

معاون وزارت دفاع اوکراین به شدت درگیری ها اشاره کرد و گفت که نیروهای اوکراینی حمله هوایی روسیه برای تصرف شهر سولیدار را ناکام گذاشتند.

حنا ملیار در تلگرام نوشت: «دشمن به معنای واقعی روی اجساد سربازان خود پا گذاشته و با استفاده از حملات شدید توپخانه و هاوان [جلوتر آمدند].» او گفت که حمله‌کنندگان از بهترین‌ نیروهای ذخیره‌ای واگنر انتخاب شده‌اند.

واگنر شرکت متعلق به یوگنی پریگوژین، از حامیان ولادیمر پوتین است و گزارش‌های وجود دارد که او از زندانیان روسی برای جنگ استفاده می‌کند. پریگوژین ماه‌هاست که برای تصرف باخموت و سولیدار تلاش می‌کند. او حالا می‌گوید که نگه‌داشتن این منطقه بدلیل تونل‌های معدنی در عمق ۸۰ تا ۱۰۰ متری که حتا خودروهای نظامی می‌تواند در آن حرکت کند، دشوار است.

ولودیمیر زلنسکی در سخنرانی شبانه خود گفت که وضعیت در باخموت و به خصوص سولیدار وخیم است. ارتش اوکراین اعلام کرد که نیروهای کمکی بیشتری به منطقه اعزام کرده است.

در همین حال، یک راکت روسی بازاری را در قریه‌ای در نزدیکی شهر خارکیف هدف قرار داد که منجر به کشته شدن دو زن و زخمی‌شدن چهار نفر دیگر، به شمول یک دختر ده ساله شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.