شاهزاده هری: رسانه‌ها با گزارش نادرست از کتاب خاطرات، خانواده‌‌ام را به خطر انداخته‌اند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۱

شاهزاده هری می‌گوید رسانه‌ها با «دروغ‌های خطرناک» در مورد کتابش در خصوص کشتن ۲۵ جنگجوی طالبان، خانواده‌اش را در معرض خطر قرار داده‌اند.

شاهزاده هری به سی‌بی‌اس گفت رسانه‌ها طوری کتاب او را درباره کشتن افراد طالبان انعکاس‌ دادند که گویا او از کشتن این افراد به خود می‌بالیده است.

شاهزاده هری در این گفتگو، پوشش رسانه‌ای بخش‌های کتابش را محکوم کرد و گفت: «بدون شک خطرناک‌ترین دروغی که آنها گفته‌اند این است که من به‌نوعی درباره تعداد افرادی که در افغانستان کشته‌ام به خود می‌بالیدم.»

شاهزاده هری در بخشی کتاب خاطرات خود نوشته است «در حقیقت، شما نمی‌توانید به مردم صدمه بزنید، اگر آنها را به عنوان مردم ببینید. آنها مهره‌های شطرنج بودند که از روی تخته برداشته شده بودند، افراد بد قبل از اینکه افراد خوب را بکشند حذف شدند.»

شاهزاده افزوده که کلمات او خطرناک نیستند، اما بازنمایی نادرست از حرف‌های او بسیار خطرناک است. او همچنین گفت که این اقدام او و خانواده‌اش را به خطر انداخته است.

دوک ساسکس در ادامه گفت: «این واقعا نگران‌کننده و بسیار آزاردهنده است که آنها می‌توانستند از نشر این برداشت اجتناب کنند چرا که آنها [رسانه‌ها] بقیه متن را داشتند.»

او ابراز امیدواری کرد که حالا که کتابش چاپ شده، مردم می‌توانند کل متن را بخوانند.

دوک ساسکس همچنین گفته یکی از دلایلی که او در این مورد در خاطرات خود می‌نویسد این است که می‌خواست در مورد تجربه خود از خدمت در افغانستان صادق باشد و امیدوار است که این فرصت را به دیگر کهنه سربازان بدهد تا بدون شرمندگی همین کار را انجام دهند.

او افزود که تمام هدف او از به اشتراک گذاشتن این جزئیات کاهش "تعداد خودکشی" در میان کهنه سربازان بوده است.

پس از نشر بخش‌های کتاب شاهزاده هری، شماری زیادی از جمله مقامات طالبان واکنش نشان دادند. برخی مقامات طالبان از جمله انس حقانی خطاب به این عضو خاندان سلطنتی بریتانیا گفت که کسانی که او در افغانستان کشته است، مهره‌های شطرنج نبوده بلکه انسان بودند.

به نام میراث فرهنگی
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید