طالبان می‌گویند برای نجات پرندگان وحشی از گرسنگی در برخی ولایات گندم و برنج پاشیده‌اند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

همزمان با افزایش آمار فقر و گرسنگی فراگیر در افغانستان، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان می‌گوید که این گروه در برخی ولایات برای نجات پرندگان وحشی از گرسنگی، گندم و برنج پاشیده‌اند.

سازمان ملل اخیراً اعلام کرد که ۶ میلیون نفر در افغانستان در آستانه گرسنگی شدید قرار دارند.

سخنگوی طالبان می‌گوید مقامات این گروه در بغلان و بعضی ولایات دیگر به‌خاطر نجات پرنده‌های وحشی که از اثر برف‌باری‌ها با گرسنگی مواجه شده‌اند، گندم و دانه دیگر پاشیده است.

ذبیح‌الله مجاهد در توییتی گفته است از طرف مسؤلان این گروه در ولایت بغلان در مناطق دشت خواجه الوان، چشمه شیر، شمرق و ساحات دیگر ولسوالی پلخمری برای نجات پرندگان وحشی، گندم و برنج پاشیده شده است.

رامز الاکبروف، معاون نماینده دبیرکل ملل متحد در افغانستان ماه گذشته گفت که نیاز فوری به غذا در افغانستان به شدت احساس می‌شود و ۶ میلیون نفر در آستانه گرسنگی شدید قرار دارند.

او گفت: «آنها به مرحله پنجم [کمبود غذایی] نزدیک شده اند. مرحله پنجم مرحله گرسنگی فاجعه بار است.»

طالبان در حالی برای نجات پرندگان وحشی گندم و برنج می‌پاشند که طبق پیش‌بینی ملل متحد، بیشتر از ۲۸ میلیون شهروند افغانستان در سال ۲۰۲۳ میلادی نیاز به کمک‌های بشردوستانه خواهند داشت.

بی‌بی‌سی جهانی نیز اخیرا گزارش داد که شماری از افراد در ولایت هرات در غرب افغانستان به دلیل فقر شدید دختران و اعضای بدن خود را می‌فروشند. طبق این گزارش، شماری کودکان خود را با داروهای خواب‌ آور آرام می‌کنند.

سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید