منابع در وزارت خارجه طالبان جان باختن دستکم ۱۶ کارمند وزارت خارجه را تایید کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

منابع در وزارت خارجه طالبان به افغانستان اینترنشنال تایید کردند که در حمله انتحاری در مقابل این وزارتخانه دستکم ۱۶ کارمند این وزارت کشته شده‌اند. چهار نفر از بخش کنسولی، سه نفر از بخش مالی، دو نفر از بخش‌ تکنالوژی و دو نفر از بخش تشریفات این وزارت شامل جانباختگان این حمله هستند.

این حمله همچنین یک نفر از بخش روابط فرهنگی، یک نفر از بخش آرشیف و یک راننده آنها کشته شده‌اند. دو تن دیگر از جانباختگان نیز کارمندان وزارت خارجه هستند که در این حمله جان باختند.

داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته در این انفجار دستکم ۲۰ نفر به شمول دیپلومات‌های وزارت خارجه و نیروهای طالبان که برای حفاظت از وزارت موظف بودند کشته شدند.

شفاخانه ایمرجنسی در کابل می‌گوید بیش از ۴۰ زخمی به این شفاخانه منتقل شده‌ است.

به گفته استفانو سوزا، مدیر ایمرجنسی، به دلیل ازدیاد تعداد مجروحان، این شفاخانه تخت‌خواب‌هایی را در آشپزخانه‌ها و سالن‌های غذاخوری آماده کرده‌اند.

با این حال، سخنگوی پولیس طالبان در کابل آمار نهایی جانباختگان ای حمله پنج غیرنظامی اعلام کرد. فریدون یک مقام وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان به رویترز گفته است که ۲۰ نفر در این حمله کشته شده‌اند.

سازمان ملل و شماری از کشورها به شمول امریکا این حمله را محکوم کرده‌اند و به بازماندگان قربانیان این حمله تسلیت گفته‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
مومبای: شهر کلان جهنم
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها