مهاجر سوری که ۷ ماه را در میدان‌هوایی سپری کرد، شهروند کانادا شد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۲

حسن الکنتر، مهاجر سوری که در سال ۲۰۱۸ بدلیل نداشتن مدارک قانونی ۷ ماه را میدان‌هوایی کوالالامپور زندگی ‌کرد، روز چهارشنبه شهروند کانادا شد.

پس از هفت ماه سرگردانی و شریک کردن تجاربش در رسانه‌های اجتماعی، او به کمک افراد داوطلب به کانادا رفت و کتابی نیز نوشت.

طبق گزارش الجزیره، الکنتر برای ۱۱ سال در امارات متحده عربی زندگی می‌کرد. در سال ۱۳۹۶زمانی که او نخواست مدارکش را از ترس اینکه مبادا به سوریه تحت کنترول اسد فرستاده شود تمدید کند، مقامات اماراتی او را به مالیزیا، کشوری که برای پاسپورت سوری ویزه لازم نداشت، فرستادند.

در مالیزیا، الکنتر سه ماه را با ویزه قانونی سپری کرد. پس از تمام شدن مدت ویزه دومش او خواست به اکوادور و کمبودیا برود اما هر دوی این کشورها او را به مالیزیا برگرداندند. این بار الکنتر هیچ جایی برای رفتن و هیچ مدرک قانونی برای ماندن در مالیزیا نداشت.

الکنتر هفت ماه در میدان‌هوایی کوالالامپور ماند. در این مدت او به رسانه‌های اجتماعی رو آورد و تجارب زندگی خود را با دیگران شریک کرد. با سر زبان آمدن داستان او، یک گروه داوطلب در کانادا تصمیم گرفت تا روند مهاجرت او به این کشور را به پیش ببرد.

او در سال ۲۰۱۸ به کانادا رفت و به عنوان پناهجو زندگی کرد. امروز چهارشنبه الکنتر ۴۱ ساله بالاخره موفق شد شهروندی کانادا را بدست بیاورد.

او از تجارب زندگی خود در میدان‌هوایی کوالالامپور کتابی نیز نوشته است.

خبرها
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید