کتاب شاهزاده هری با فروش نزدیک به یک و نیم میلیون نسخه در نخستین روز انتشار، رکورد زد

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۲۳

رئیس پنگوئن رندوم هاوس، ناشر کتاب شاهزاده هری اعلام کرد که این کتاب در نخستین روز انتشار خود در امریکا، کانادا و بریتانیا بیش از ۱.۴ میلیون نسخه به فروش رسید و رکورد زد.

این کتاب در بریتانیا با فروش ۴۰۰ هزار نسخه، سریع‌ترین فروش در میان کتاب‌های غیرداستانی را داشته است.

رکورد قبلی متعلق به کتاب «سرزمین موعود» از بارک اوباما، رئیس‌جمهور پیشین امریکا بود که در نخستین روز انتشار خود ۸۸۷۰۰۰ نسخه به فروش رسید.

به گزارش روزنامه گاردین، جینا سنترلو، رئیس و ناشر گروه رندوم هاوس، می‌گوید موفقیت این کتاب به این دلیل است که «داستان کسی است که شاید قبلاً فکر می‌کردیم می‌شناسیم، اما حالا می‌توانیم شاهزاده هری را از طریق سخنان خودش واقعاً درک کنیم.»

کتاب Spare که «اضافی» و «ذخیره» ترجمه شده است، توجه رسانه‌های بسیاری از کشورهای جهان را به خود جلب کرده و در هفته گذشته واکنش‌برانگیز شده است.

در این کتاب شاهزاده هری در مورد مسائلی حرف زده است که برای نخستین بار کسی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا از آن‌ها پرده برمی‌دارد. از جمله برخورد فزیکی او با برادرش شاهزازده ولییام.

افزون بر این، اظهارات شاهزاده هری در مورد کشتن ۲۵ طالب در افغانستان نیز واکنش‌های بسیاری داشت. شماری از مقامات طالبان نیز واکنش نشان دادند و از شاهزاده هری انتقاد کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
جهان‌نما
شهر دو بهار

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید