ناکامی ارتش روسیه در جنگ اوکراین؛ کرملین «تغییرات اساسی» در نیروهای مسلح خود ایجاد می‌کند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

روسیه می‌گوید از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۶ "تغییرات اساسی" در نیروهای مسلح خود ایجاد خواهد کرد و قول داد ساختار نظامی خود را پس از ماه‌ها شکست در اوکراین متحول کند.

وزارت دفاع روسیه گفت علاوه بر اصلاحات اداری، توانایی‌های نیروی دریایی، هوافضا و موشک‌های استراتژیک خود را تقویت خواهد کرد.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: «تنها با تقویت بخش‌های مهم نیروهای مسلح می‌توان امنیت نظامی دولت و حفاظت از نهادهای جدید و تأسیسات حیاتی فدراسیون روسیه را تضمین کرد.»

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که این تغییرات به‌دلیل "جنگ نیابتی" که در اوکراین توسط غرب انجام می‌شود، ضروری شده است، زیرا غرب تسلیحات سنگین فزاینده‌ای به اوکراین می‌فرستد تا به این کشور در جنگ با نیروهای روسیه کمک کند.

وزارت دفاع روسیه که به دلیل ناکارآمدی برای کنترل بخش‌های بزرگ اوکراین با انتقاد شدید داخلی مواجه شده است، در دسامبر متعهد شد که تعداد پرسنل نظامی خود را به ۱.۵ میلیون نفر افزایش دهد.

این کشور در ۱۱ ماه از آنچه که آن را "عملیات نظامی ویژه" می‌نامد، تغییرات زیادی در سطح رهبری نظامی خود ایجاد کرده است. در این یازده ماه جنگ، نیروهای روسیه در ابتدا مناطق وسیعی از جنوب و شرق اوکراین را تصرف کردند، اما سپس متحمل یک سری شکست‌ها و عقب نشینی‌های دردناک شدند.

هفته گذشته، شویگو جنرال والری گراسیموف، رئیس ستاد کل ارتش را به عنوان مسئول عملیات اوکراین منصوب کرد.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که کنترل سولدار - یک شهر کوچک معدن نمک در منطقه دونتسک اوکراین را به دست گرفته است که برای هفته‌ها کانون حمله روسیه بود.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید