معاون رئیس‌الوزرای طالبان: سازمان ملل درباره به رسمیت شناختن طالبان همکاری نکرده است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۹

معاون دبیرکل سازمان ملل در دیدار با معاون رئیس‌الوزرای طالبان از منع کار و آموزش زنان توسط این گروه اظهار نگرانی کرده است.

عبدالسلام حنفی در این دیدار گفته سازمان ملل در حذف نام طالبان از فهرست سیاه، به رسمیت شناختن طالبان و سپردن کرسی افغانستان در سازمان ملل همکاری نکرده است.

با گذشت بیش از یک و نیم سال از تسلط طالبان بر افغانستان، هیچ کشوری این گروه را به رسمیت نشناخته و سازمان ملل نیز نماینده طالبان را در این سازمان نپذیرفته است. از سوی دیگر، اعضای شورای امنیت سازمان ملل به دلیل اختلاف نظر، معافیت سفر رهبران طالبان را تمدید نکرده است.

ارگ طالبان در خبرنامه به نقل این مقام طالبان نوشت که این گروه به حقوق زنان در «چوکات شریعت اسلامی و عنعنات افغانی» احترام دارد.

عبدالسلام حنفی در این دیدار تاکید کرده است که جامعه بین‌المللی باید کمک‌های بشری را به مسایل سیاسی ربط ندهد، زیرا به گفته او زنان بیشتر متضرر می‌شوند.

طالبان به نقل امینه محمد در این خبرنامه نوشته است که اگر زمینه کار در افغانستان فراهم شود افغان‌های مقیم خارجی دوباره به کشور بازخواهند گشت.

امینه محمد عالی‌ترین مقام سازمان ملل است که پس از ممنوعیت کار زنان توسط طالبان وارد کابل شده است. پیش از این، سازمان ملل اعلام کرده بود که منع کار و آموزش زنان روی کمک‌های بشردوستانه تاثیر منفی می‌گذارد. با وجود درخواست‌های مکرر جامعه جهانی و سازمان ملل از طالبان، این گروه از تصمیم خود عقب‌نشینی نکرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید