علی نظری: عکس پرسونل سازمان ملل با بیرق طالبان بی‌طرفی این سازمان را زیر سوال می‌برد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۹

علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی، با نشر عکسی گفت که «کارمندان ملل متحد» در زیر بیرق طالبان عکس گرفته و این کار بی‌طرفی و اعتبار این نهاد را زیر سوال می‌برد.

او از سرمنشی سازمان ملل خواست از کارهایی که شهرت این سازمان را خدشه‌دار می‌کند، جلوگیری کند.

روز پنجشنبه عکسی منسوب به هفت نفر از پرسونل ملل متحد در کنار بیرق بزرگ طالبان در رسانه‌های اجتماعی نشر شد که تاریخ انتشار عکس و مکان آن مشخص نیست.

در این عکس به نظر می‌آید که شماری از محافظان ملل متحد که مسئولیت تامین امنیت مقامات این سازمان را دارند، با چهره‌‌های خندان در کنار بیرقی که ظاهراً در یکی از دفاتر طالبان نصب است، ایستاده‌اند.

یکی از این محافظان با بلند بردن انگشتش ادای سربازان انتحاری داعش و طالبان را درآورده است. به نظر می‌رسد این کارمندان ملل متحد همراه با مقامات بلند‌پایه این سازمان که به تازگی به کابل آمده‌اند، به دفتر طالبان رفته‌اند و آنجا زمانی که منتظر پایان یافتن ملاقات او بوده، عکس گرفته‌اند.

سخنگوی جبهه مقاومت در توییتر نوشت: «عکس گرفتن کارمندان ملل متحد در کابل با پرچم یک گروه تروریستی، بی‌طرفی و یکپارچگی سازمان ملل را زیر سوال می‌برد. از آنتونیو گوترش صمیمانه می‌خواهم که این موضوع را بررسی کند و از یوناما می‌خواهم که از تکرار چنین اقدامات حساسیت برانگیز که می‌تواند شهرت [این سازمان را] خدشه‌دار کند، جلوگیری کند.»

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید