حکمتیار در واکنش به اظهارات مایک پمپئو: مذاکرات دوحه مهندسی شده بود

جمعه ۱۴۰۱/۱۰/۳۰

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه سابق امریکا درباره اشرف غنی می‌گوید مذاکرات دوحه به گونه‌ای مهندسی شده بود که از آن نمی‌توان توقع دیگری داشت. مایک پمپئو اخیرا گفته که قرار بود توافق صلحی در افغانستان صورت بگیرد، اما اشرف غنی مخالف آن بود.

گلبدین حکمتیار روز جمعه ۳۰ جدی، در خطبه نماز جمعه خطاب به مایک پمپئو گفت: "شما حق دارید در مورد رفیق قبلی تان هر چه خواستید بگوید اما این اظهارات حقایق را تغیر نمی‌دهد."

گلبدین حکمتیار عامل اصلی وضعیت کنونی افغانستان را نتیجه مدیریت مذاکرات دوحه دانست و گفت: "کسانی را نیز فراموش نکنید که مذاکرات ناکام دوحه را مهندسی و مدیریت کردند. از میان تمامی افغان‌ها و جناح‌های افغانی تاثیرگذار و مهم، فقط با طالبان به مذاکره نشستید و آیا از همین ترکیب مذاکرات توقع دیگری داشتید."

به گفته حکمتیار، مقامات امریکایی فراموش نکند که اشرف غنی، رئیس جمهور پیشین را از امریکا آورد و به چوکی ارگ رساند: او افزود "نه در خیال اشرف غنی خطور می‌کرد و نه هیچ افغان این را تصور می‌کرد که او زمانی رئیس جمهور افغانستان خواهد شد. شما او را آوردید، شما انتخاب کردید. شما او را به ارگ رساندید."

حکمتیار نیز اشرف غنی را متهم کرد که ارای مردم را در انتخابات ریاست‌جمهوری «دزدیده» است.

تازه‌ترین خبرها

خبرها
خبرها
کلکین

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید