روزنامه گاردین: ده‌ها کودک پناهجو از هوتل‌های تحت اداره حکومت بریتانیا گم شده‌اند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۲

روزنامه گاردین نوشت که بدلیل کم‌توجهی وزارت داخله و پولیس بریتانیا و فرستادن کودکان پناهجوی بی‌سرپرست به هوتل‌ها، ده‌ها کودک از نزدیکی این هوتل‌ها توسط گروه‌های مافیا اختطاف شده‌اند.

گاردین به نقل از حامیان کودکان نوشت که اغلب این کودکان از کشور آلبانیا هستند.

این کودکان که بیشتر شان نوجوانانی ۱۶ و ۱۷ ساله اند، در هوتل‌های متعلق به وزارت داخله بریتانیا که توسط شرکت‌های خصوصی امنیتی محافظت می‌شوند، زندگی می‌کردند.

افشاگری که روزنامه گاردین با او صحبت کرد گفت که از هتلی در منطقه کنت در جنوب‌شرق بریتانیا، هر هفته ۱۰ درصد کودکان پناهجو ناپدید می‌شوند. باوجود اینکه ناپدید شدن کودکان به پولیس گزارش داده می‌شود، هیچ سرنخی از اغلب این کودکان بدست نمی‌آید.

وزارت داخله بریتانیا و مقامات محلی وظیفه قانونی دارند تا از این کودکان محافظت کنند. شورای شهر برایتون و هوف اما گفتند: «چند ماه می‌شود که ما نگرانی خود را در مورد استفاده وزارت داخله از هوتل‌ها برای اسکان کودکان پناهجو مطرح کرده‌ایم.» باوجود این، اقدامی برای محافظت از این کودکان صورت نگرفته است.

افشاگری که گاردین با او صحبت کرد گفت: «ما به [پولیس] زنگ می‌زنیم. آن‌ها می‌آیند، می‌گردند، چند یادداشت برمی‌دارند و می‌روند. دیگر هیچ وقت برنمی‌گردند.» او افزود که اغلب اختطاف‌گران عضو گروه‌های تبهکار آلبانی و اریتریایی هستند و در موترهای بی‌ام‌دبلیو و آودی کودکان را با خود می‌برند.

الین اورتیز، بنیانگذار پروژه هامنگ‌برد، که اجازه دسترسی به هتل برایتون اند هوف را دارد، گفت: «عده‌ای بیرون خانه‌های که کودکان نگه‌داری می‌شوند ول می‌گردند. من قبلاً با این کودکان کار می‌کردم و مردم بیرون خانه‌های کودکان که می‌دانستند دختران جوان آنجا هستند قدم می‌زدند. این یک تاکتیک متعارف است.»

باوجود تمام این شکایت‌ها اما، تعداد کودکان بی‌سرپرست که به هوتل‌ها فرستاده می‌شوند به جای اینکه کم شود، افزایش یافته است. طبق گزارش گاردین، در ماه اپریل پارسال ۱۹۸ کودک به هوتل‌ها فرستاده شد. در ماه نوامبر این رقم به ۴۸۷ رسید که بیشتر از دو برابر بود.

علت اینکه کودکان به آسانی اغفال می‌شوند را روزنامه گاردین سیاست غیرشفاف حکومت بریتانیا در قبال مهاجرین می‌داند. حکومت بریتانیا قصد دارد پناهجویانی که به صورت غیرقانونی وارد خاک این کشور می‌شوند را به افریقا بفرستد. باند‌های تبهکار با استفاده از این سیاست غیرشفاف کودکان را اغفال می‌کنند و به آن‌ها می‌گویند که اگر در هوتل‌هایی که دولت برایشان در نظر گرفته بمانند به افریقا فرستاده می‌شوند. و این گونه اختطاف این کودکان راحت‌تر می‌شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.