پاپ فرانسیس: همجنس‌گرایی جرم نیست

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

پاپ فرانسیس از قوانینی که همجنس‌گرایی را «ناعادلانه» جرم‌ می‌پندارد، انتقاد کرد. رهبر کاتولیک‌های جهان در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت که همجنس‌گرایی جرم نیست. او از کلیسای کاتولیک روم خواست تا برای پایان دادن به چنین قوانینی بیشتر تلاش کند.

پاپ فرانسیس گفته ممکن است از لحاظ دکترین کلیسا چیزی گناه باشد؛ پس ابتدا بیاییم فرق بین گناه و جرم را تشخیص بدهیم. او افزود: «فقدان داشتن روحیه نیکوکاری با یکدیگر نیز گناه است.»

پاپ فرانسیس در این مصاحبه همچنین از اسقف هایی که از قوانین ضد جامعه رنگین‌کمانی، مجازات و تبعیض علیه آن‌ها حمایت می‌کنند نیز دعوت کرد تا «فرآیند تبدیل» را در پیش گرفته و «لطافت» را اعمال کنند.

این اولین باری نیست که پاپ فرانسیس درباره برخورد ملایم با جامعه رنگین‌کمانی اظهارات مثبتی داشته است. او تنها چند ماه پس از انتخابش در سال ۲۰۱۳ او هنگامی در پاسخ به سوال درباره کشیش‌های همجنس‌گرا پاسخ داده بود "من کیستم که قضاوت کنم؟"

او باری دیگر در یک فیلم مستند در سال ۲۰۲۰ نیز حمایت خود را از اتحادیه‌های مدنی همجنس‌گرا بیان کرده بود.

واتیکان اندکی پس از این اظهارات ، تصریح کرد که پاپ فرانسیس معتقد است که زوج‌های همجنسگرا مستحق حمایت‌های مدنی از جمله حقوق قانونی و مزایای برخورداری از خدمات بهداشتی هستند اما اظهارات او تغییری در دکترین کلیسا ایجاد نکرده است.

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید