دلیل نیمی از حملات مسلحانه در امریکا اختلافات شخصی، خانوادگی یا کاری است

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

بر اساس گزارش جدید سرویس مخفی امریکا، علت نیمی از حملات مسلحانه میان سال‌های۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ در امریکا ریشه در اختلافات شخصی، خانوادگی یا محل کار داشته است.

این گزارش چند روز پس از آن منتشر می‌شود که در دو تیراندازی در کالیفورنیا ۱۸ نفر کشته شدند.

طبق این گزارش، حمله‌کنندگان اکثراً مردانی با سابقه مشکلات روانی، مشکلات مالی یا درگیر در خشونت خانگی بودند.

تیراندازی‌ به هدف کشتار وسیع افراد در دهه‌های اخیر به یک اتفاق عادی در ایالات متحده تبدیل شده است، اما قانونگذاران همچنان در مورد راه‌حل‌ها اختلاف نظر دارند. دموکرات‌ها خواستار اقدامات بیشتر برای کنترول سلاح هستند در حالی که جمهوری‌خواهان بر سلامت روان و افزایش امنیت تاکید دارند.

این گزارش ۷۰ صفحه‌ای که روز چهارشنبه توسط مرکز ملی ارزیابی تهدیدات سرویس مخفی منتشر شد، ۱۷۳حادثه را که در آن سه نفر و یا بیشتر کشته شده باشد، مورد بررسی قرار داده است. در این حملات که محل کار، مکاتب، مؤسسات مذهبی، ترانسپورت عمومی و سایر مکان‌ها هدف قرار گرفتند، منجر به کشته شدن۵۱۳ نفر و زخمی شدن ۱۲۳۴ نفر شد.

لینا آلاتاری، رئیس این مرکز، به خبرنگاران گفت که در جریان این بررسی «علاقه مهاجمان به خشونت، علاقه به حمله‌کنندگان قبلی، نوشتن در مورد آن‌ها، صحبت در باره آن‌ها با مردم، بردن سلاح به محل کار، بردن سلاح به مکتب، ترس همکاران از آن‌ها و نارضایتی» را بارها و بارها مشاهده کرده است.

در این گزارش آمده است که جدی گرفتن علایم هشداردهنده و جمع‌آوری اسلحه را از افراد خطرناک، می تواند چنین حملاتی را محدود کند.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
خبرها
دست خدا در اقتصاد ترکیه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید