مسعود اندرابی: اشرف غنی و اطرافیان نزدیک‌اش مسئول درجه یک شکست نظام و بدبختی‌های مردم‌اند

جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۰۷

وزیر داخله پیشین می‌گوید اشرف غنی هرگز شورای امنیت، کابینه و سران نظام را در جریان جلسات صلحی که با امریکایی‌ها داشت، قرار نمی‌داد.

مسعود اندرابی که در زمان اشرف غنی وزیر داخله بود گفته اشرف غنی با «حلقه سه نفره» خود مسئول «درجه اول شکست نظام و بدبختی‌های مردم پس از سقوط‌اند.»

مسعود اندرابی در رشته توییتی توضیح داده است که اشرف غنی «در جلسه «۸صبح» فقط به «حلقه سه نفره خود ملاقات می‌کرد و این سبب از دست رفتن فرصت‌هایی شد که می‌توانست در مشورت به سود افغانستان تمام شود.»

حقله سه نفر اشاره به اشرف غنی، حمدالله محب، مشاور سابق امنیت ملی و فضل محمود فضلی، رئیس پیشین اداره امور ریاست جمهوری افغانستان دارد. به دلیل تمرکز قدرت در ارگ ریاست جمهوری، منتقدان اشرف غنی از این افراد به عنوان «حلقه سه نفره» یا «جمهوریت سه نفره» یاد می‌کنند. نقش اصلی را در تصمیمات اشرف غنی داشتند و از آن‌ها به عنوان «حلقه سه نفره» یاد می‌کنند.

مسعود اندرابی می‌گوید: «اشرف غنی و حلقه سه نفره‌اش توهم شناخت سیاست‌های امریکا را نیز داشتند و از این‌رو حتی به اطلاعات نهادهای امنیتی مبنی بر تبعات منفی خروج نیروهای امریکایی توجه نکردند.»

مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق امریکا در کتابی که به تازگی منتشر کرده می‌گوید وقتی مذاکرات صلح با طالبان شدت گرفت، اشرف غنی همیشه یک مشکل بر سر راه مذاکرات بود.

مسعود اندرابی از سال ۱۳۹۷ تا سال ۱۳۹۹ وزیر داخله حکومت اشرف غنی بود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
فیلمستان

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.