کرملین: ادعای بوریس جانسون مبنی بر این که پوتین او را با حمله موشکی تهدید کرده، نادرست است

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۰

کرملین می‌گوید ادعای بوریس جانسون مبنی بر اینکه ولادیمیر پوتین او را در جریان یک تماس تلفنی با موشک تهدید کرده بود، نادرست است.

نخست‌وزیر اسبق بریتانیا گفته که این تماس فبروری گذشته و پس از سفر او به کی‌یف برای نشان دادن حمایت غرب از اوکراین در مقابل حمله روسیه صورت گرفته بود.

آقای جانسون برای تهیه مستندی با بی‌بی‌سی گفتگو کرده،‌ ادعا کرده که رهبر روسیه از او در مورد چشم‌انداز پیوستن اوکراین به ناتو سؤال کرده که او پاسخ داده است که «برای آینده قابل پیش‌بینی» نخواهد بود.

جانسون با یادآوری این موضوع گفت: «او در یک نقطه مرا تهدید کرد و گفت: "بوریس، من نمی‌خواهم به تو صدمه بزنم، اما با یک موشک، فقط یک دقیقه طول می‌کشد.»

با این حال دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز، آقای جانسون را به دروغگویی متهم کرد و به خبرنگاران گفت: "آنچه که او می‌گوید درست نیست، یا دقیقاً دروغ است. "

آقای پسکوف افزود: "هیچ تهدید موشکی وجود نداشت.این یا یک دروغ عمدی است - یا یک دروغ ناخودآگاه بود و آقای جانسون در واقع متوجه نشد که پوتین درباره چه چیزی با او صحبت می‌کند."

به گفته او، رئیس‌جمهور پوتین به آقای جانسون گفت، اگر اوکراین به ناتو بپیوندد، این بدان معناست که موشک‌های امریکا یا ناتو که در نزدیکی مرزهای روسیه قرار می‌گیرند، در چند دقیقه می‌توانند به مسکو برسند و احتمال سوء تفاهم وجود دارد.

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید