با افزایش انتقادها از عملکرد حکومت، توییتر در ترکیه بسته شد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

پس از افزایش انتقادها از عملکرد ضعیف حکومت ترکیه در نجات و امدادرسانی به زلزله‌زدگان، روز چهارشنبه توییتر توسط شرکت‌های مخابراتی ترکیه مسدود شد.

پولیس حداقل ۱۸ نفر را بدلیل انتقاد از رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشور، بازداشت کرده است.

وبسایت نت‌بلاک که دسترسی کاربران به اطلاعات را نظارت می‌کند، روز چهارشنبه گفت که توییتر در تمام شبکه‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ترکیه مسدود شده است. این سازمان نظارتی افزود که مسدودیت توییتر ممکن است تلاش‌های کمک‌رسانی را متاثر کند.

زلزله روز دوشنبه در شرق ترکیه و بخش‌هایی از سوریه بیش از ۱۲ هزار نفر را کشت. پست‌های انتقادی از کمبود تلاش‌های جستجو و نجات در ولایات، رسانه‌های اجتماعی ترکیه را فرا گرفته است. این انتقادها باعث شد تا پولیس ترکیه ۱۸ نفر را به دلیل پست‌های «تحریک‌آمیز» بازداشت کند.

مقامات ترکیه هیچ توضیحی در مورد قطع شدن توییتر نداده‌اند. رهبران اپوزیسیون ترکیه و دیگر افراد مشهور هشدار دادند که مسدودیت توییتر تلاش‌های امداد و نجات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کمال کیلیچدار اوغلو، رهبر حزب اصلی اپوزیسیون گفت: «بیایید فورا جلو این رسوایی را بگیریم. ما همه چیزهایی را که آن‌ها سعی‌ می‌کنند پنهان کنند می‌دانیم.»

اردوغان که به ولایت‌های آسیب دیده سفر کرده است، در ولایت به‌شدت آسیب‌دیده هاتای کاستی‌ها در مدیریت فاجعه را تایید کرد، اما گفت: «امکان ندارد که برای چنین فاجعه‌ای آماده باشیم.»

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید