پناهجوی اهل افغانستان ممکن است پس از پایان محکومیت به جرم قتل از بریتانیا اخراج شود

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۹

وزارت داخله بریتانیا می‌خواهد یک پناهجوی اهل افغانستان را که به جرم قتل، به زندان محکوم شده است، پس از پایان دوره حبس، از بریتانیا اخراج کند.

لونگین عبدالرحیم‌زی به جرم قتل یک شهروند بریتانیا، حداقل به ۲۹ سال زندان محکوم شده است.

به گزارش رسانه بریتانیایی آی‌تی‌وی، رابرت جنریک، معاون وزارت داخله بریتانیا در امور مهاجرت گفته که اخراج لونگین عبدالرحیم‌زی ممکن است با پایان دوران محکومیت وی صورت بگیرد.

این درخواست از سوی وست کانور برنز، نماینده محافظه‌کار بورنموث در مجلس عوام بریتانیا مطرح شده است.

این جوان اهل افغانستان، پس از کشتن یک شهروند بریتانیایی به ضرب چاقو به حبس ابد محکوم شد.

او پس از این حکم دست‌کم باید ۲۹ سال را در حبس بگذراند.

تحقیقات بیشتر بر روی پرونده لونگین عبدالرحیم‌زی نشان داد که او پیش از این قضیه نیز، به دلیل قتل دو تن دیگر در صربستان و حمل سلاح گرم مجرم شناخته شده بود.

او پس از فرار از صربستان وارد بریتانیا شد و نه تنها جرایم او در گذشته از سوی پولیس کشف نشد بلکه مسئولان امور پناهندگی را فریب داده و در حالی که ۱۸ سال سن داشت توانست خود را کودک ۱۴ ساله معرفی کند.

لونگین عبدالرحیم‌زی پس از فریب مقامات، برای ادامه تحصیل به یک مکتب متوسطه محلی فرستاده شد.

سرپرست او به بخش خدمات اجتماعی گزارش داده بود که او مرتبا با خود چاقو حمل‌ می‌‌کرد و برای بدست آوردن پول به بزهکاری خیابانی مشغول بود.

پس از سابقه خلافکاری این جوان در صربستان وزارت داخله بریتانیا بر لزوم تقویت روابط با شرکای بین‌المللی برای اشتراک‌گذاری اطلاعات دقیق و بدون کاستی تاکید کرده است.

وست کانور برنز همچنین از وزارت داخله بریتانیا خواسته تا برای اطمینان از درستی حرف افرادی که خود را کودک معرفی می‌کنند، آزمایش‌های لازم از آنان صورت بگیرد.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید