دعا در برابر تغییرات اقلیمی؛ رئیس‌جمهور کنیا از مردم خواست برای باران دعا کنند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۶

با ادامه خشکسالی در شرق و شاخ افریقا، رئیس‌جمهور کنیا از پیروان تمام مذاهب در این کشور خواست تا روز یکشنبه آینده برای آمدن باران دعا کنند.

رهبران مذهبی در کنیا نیز از مردم خواسته‌اند تا یک روز کامل را برای دعای باران و دعای کاهش خشکسالی اختصاص دهند.

پنج فصل باران تا هنوز در این کشور بدون میزان قابل ملاحظه‌ باران سپری شده و امید کمی به باریدن در ششمین فصل است. برنامه‌های توسعه و احیای اقتصادی ویلیام روتو، رئیس‌جمهور کشور، به یک فصل بارانی موفق بستگی دارد.

او گفت: «ما به عنوان یک حکومت برنامه‌های مفصلی را برای امنیت غذایی تنظیم کرده‌ایم. بذر و کود فراوان داریم و سد‌ها نیز آماده آبگیری است. اکنون به خدا نیاز داریم تا باران را برای ما بفرستد. من از پیروان همه ادیان می‌خواهم که برای کشور ما دعا کنند.»

کنیا و برخی دیگر از کشورهای شرق افریقا بدترین خشکسالی را در دهه‌های اخیر تجربه می‌کنند و این خشکسالی‌ها باعث از بین رفتن محصولات زراعتی، مواشی و افزایش موارد سوتغذیه شده است. کشاورزی یکی از بخش‌های بزرگ اقتصاد کنیا است.

ایوانز موکولو، مدیر سابق آژانس هواشناسی کنیا به اسوشیتدپرس گفت که تغییرات آب‌وهوایی عامل خشکسالی است. او گفت: «چند سال پیش در این باره هشدار داده بودیم. این پیامدهای گسترده بر شرایط اجتماعی اقتصادی منطقه، از جمله صلح، امنیت و ثبات سیاسی دارد.»

عده‌ای از مردم کنیا گفته‌اند که به تقاضای رئیس‌جمهور کشورشان گوش خواهند داد.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید