خانواده دلاورزی می‌گوید در صد روز گذشته یوناما و صلیب سرخ «کاری برای نجات الهه نکرده‌اند»

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۹

خانواده دلاورزی می‌گوید که با گذشت صد روز از زندانی شدن الهه توسط طالبان، نهادهای حقوق بشری هیچ‌کاری برای آزادی این دانشجو نکرده‌اند. سودابه سها دلاورزی، خواهر الهه در توییتی نوشت که در این مدت سه نامه به دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان و یک نامه به صلیب سرخ فرستاده‌اند.

خانواده الهه از یوناما خواستند که گزارشی از اقدامات‌‌شان در صد روز گذشته برای آزادی این دانشجو را رسانه‌ای کنند.

الهه دلاروزی،‌ دانشجوی طب چند ماه پیش در یک ویدیو فاش کرد که قاری سعید خوستی، سخنگوی سابق وزارت داخله طالبان او را مورد «تجاوز» و شکنجه قرار داده است. او همچنین گفت که این مقام طالبان او را به «نکاح اجباری» در آورده است.

پس از نشر این ویدیو، الهه دلاورزی همراه با خانواده‌اش به اسلام‌آباد منتقل شدند، اما دو ماه بعد خانواده او ادعا کردند که طالبان الهه را از اسلام‌آباد ربوده‌ و دوباره به کابل آورده‌اند. از آن زمان تا حال، طبق ادعای خانواده‌اش، او در کابل و در زندان طالبان است.

خانواده دلاورزی در ماه جدی در نامه‌ای سرگشاده به یوناما گفت که الهه به تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ با خبرنگاری از رسانه تورنتو استار قرار مصاحبه داشته و پس از آن مفقود شده است.

این خانواده اخیراً در نامه‌ای دیگر به صلیب سرخ نیز مدعی شدند که الهه در ریاست ۴۰ استخبارات طالبان است و همه روزه شکنجه می‌شود.

پیش از این، دیده‌بان حقوق بشر و سازمان عفو بین‌الملل خواستار رهایی الهه دلاورزی از زندان طالبان شده بود.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید