در پی تهدیدات امنیتی در لندن پخش ٢۴ ساعته برنامه‌های ایران اینترنشنال به واشینگتن منتقل شد

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۲۹

ایران اینترنشنال اعلام کرد که برای حفظ امنیت همکاران خود، پخش برنامه‌های این شبکه را از لندن متوقف و بولتن‌های خبری ۲۴ ساعته خود را به واشنگتن منتقل کرده است.

قبلا پولیس لندن از تهدیدهای قوی در برابر خبرنگاران ایرانی شاغل در این رسانه به مدیران ایران اینترنشنال خبر داده بود.

ایران اینترنشنال بامداد روز شنبه با انتشار خبرنامه‌ای تاکید کرده است که همچنان برای خبررسانی منصفانه، دقیق و متوازن از تحولات ایران و سراسر جهان استوار می‌ماند و بار دیگر تاکید می‌کند که این تهدیدات تاثیری بر کار حرفه‌ای خبررسانی این شبکه نخواهد داشت.

در آخرین مورد از تهدیدها علیه ایران‌ اینترنشنال، پولیس متروپولیتن لندن دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد یک تبعه اتریشی به نام محمد حسین دوتایف به اتهام تلاش برای انجام جرائم مرتبط با عملیات تروریستی علیه ساختمان ایران‌ اینترنشنال، در دادگاهی در وست‌‌مینیستر تحت محاکمه قرار گرفت.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی پولیس لندن، این مظنون روز شنبه ۲۲ دلو از سوی پولیس ضد تروریسم بریتانیا بازداشت شده و دادگاه او را به تلاش برای جمع‌آوری اطلاعاتی که برای انجام عملیات تروریستی مفید است متهم کرده است.

مت جوکس، رئیس پولیس مبارزه با تروریسم بریتانیا، پنج‌شنبه با اشاره به اینکه این نیرو به طور فزاینده‌ای با تهدیدهای کشورهای متخاصم از جمله روسیه، چین و ایران مقابله می‌کند، گفت جمهوری اسلامی دست‌کم ۱۵ بار برای ربودن یا حتی کشتن اتباع بریتانیایی یا افراد مستقر در بریتانیا تلاش کرده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران تاکنون بارها ایران‌اینترنشنال و کارکنان آن را تهدید کرده‌اند و این تهدید‌ها در پی پوشش خیزش انقلابی مردم ایران در ماه‌های اخیر به شکل قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.

پیشتر در روز ۱۶ عقرب، ایران‌ اینترنشنال از تهدید جانی فوری علیه دو روزنامه‌نگار خود در بریتانیا از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد و گفت کارکنانش از سوی پولیس متروپولیتن از تهدید‌ها علیه خود مطلع شدند.

در بیانیه ایران اینترنشنال آمده بود: «‌خبرنگاران ما به صورت ۲۴ ساعته در شبکه‌های اجتماعی مورد آزار قرار می‌گیرند اما این تهدیدها علیه جان روزنامه‌نگاران ایرانی-بریتانیایی شاغل در بریتانیا، تشدید قابل توجه و خطرناک کارزار دولتی را برای ارعاب روزنامه‌نگاران ایرانی شاغل در خارج از کشور نشان می‌دهد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
وادی رقابت
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.