متا در راه توییتر؛ فیسبوک و اینستاگرام طرح فروش تیک‌ آبی را آغاز می‌کند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۳۰

مارک زاکربرگ در اقدامی مشابه توییتر یکشنبه اعلام کرد که کاربران در آینده می‌توانند در بدل اشتراک ماهانه تیک‌ آبی را برای حساب‌های خود در اینستاگرام و فیسبوک بخرند.

فروش تیک‌ آبی برای تایید هویت و واقعی بودن حساب کاربری این هفته به طور امتحانی از استرالیا و نیوزیلند شروع می‌شود.

حق اشتراک تیک آبی برای حساب‌های کامپیوتر ۱۱.۹۹دالر و برای موبایل ۱۴.۹۹دالر خواهد.

زاکربرگ گفت: «این هفته ما شروع به عرضه حساب‌های تاییدشده متا می‌کنیم. این خدمات به شما امکان این را می‌دهد که روی حساب‌های خود با شناسنامه تایید شده دولتی نشان آبی دریافت کنید. [با این کار] در برابر حساب‌های تقلبی که ادعا می‌کند شما هستید محافظت می‌شوید و به خدمات پشتیبانی مشتری دسترسی مستقیم خواهید یافت.»

برای دریافت تیک آبی یک کاربر باید حداقل شرایط را تکمیل کند. کاربر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد، یک شناسنامه دولتی که عکس و اسم او را همانگونه که در فیسبوک و اینستاگرام است تایید کند و حسابش فعال باشد.

پس از تاییدی، کاربر نمی‌تواند اسم حساب، تاریخ تولد و عکس پروفایل خود را تغییر دهد مگر اینکه دوباره تمام مراحل تاییدی را طی کند. در ضمن، شرکت‌ها هنوز نمی‌توانند تیک تاییدی بخرند.

این طرح شرکت متا شباهت زیادی با طرح توییتر ایلان ماسک دارد که با پرداخت ماهانه ۸ دالر می‌توان در آن تیک آبی خرید. با آغاز این طرح در توییتر، حساب‌های جعلی زیادی توانستند مارک آبی بخرند و حتی سران طالبان برای حساب‌های‌شان با پرداخت پول تاییدی گرفتند. پس از شکایت اما عده‌ای از این تیک های آبی طالبان برداشته شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
الماس شرق - احمد ظاهر
خبرها

رادیو

پادکست‌ها