پوتین و اشرف غنی از بزرگترین هدیه‌دهندگان به جو بایدن در ۲۰۲۱ بودند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۴

بر اساس اسناد حکومت امریکا، اشرف‌غنی و ولادیمیر پوتین از جمله رهبران سیاسی‌ای بودند که در سال ۲۰۲۱ باارزش‌ترین هدیه‌ها را به جو بایدن تحفه دادند.

اشرف غنی و همسرش در ماه جون ۲۰۲۱ دو فرش ابریشمی به ارزش ۲۹ هزار دالر به رئیس جمهور امریکا هدیه دادند.

ولادیمیر پوتین نیز در ماه جوزای پارسال وقتی جو بایدن را در جینوا ملاقات کرد به او یک جعبه میناتوری‌شده و یک قلم خودکار داد که ۱۲ هزار دالر ارزش داشت.

در ماه سرطان پارسال، داکتر عبدالله یک جعبه سنگی از لاجورد به ارزش ۱۱۵۰ دالر به جو بایدن، و اشرف غنی یک فرش به ارزش ۲۶۵۰ دالر به لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، داد.

جزییات این هدایا روز پنجشنبه در وبسایت حکومت فدرال امریکا نشر شد. فهرست کامل هدایای سال ۲۰۲۱ به مقامات امریکایی روز جمعه نشر خواهد شد.

هدایای غنی، پوتین و عبدالله اکنون به آرشیو ملی امریکا منتقل شده‌اند زیرا طبق قانون ایالات متحده، هر هدیه‌ای که به یک مقام امریکایی داده می‌شود اگر ارزشش بیش از ۴۱۵ دالر باشد باید به آرشیو تحویل داده شود. البته این امکان وجود دارد که مقامات قیمت آن را بپردازند و هدیه را نزد خود نگه‌ دارند.

هدیه پوتین در نوع خود اولین هدیه از سوی یک مقام روسی به یک مقام امریکایی است.

آنتونی بلینکن نیز یک گلدان چینی به ارزش ۲ هزار دالر را از یانگ جیچی، رئیس سابق سیاست خارجی چین دریافت کرد. این تحفه در سال ۲۰۲۱ به بلینکن داده شد و اکنون در اختیار اداره خدمات عمومی است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
خبرها
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.