اسرائیل به دنبال درگیری‌ فلسطینی‌ها و شهرک‌ نشینان، به کرانه باختری نیرو اعزام کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۰۸

حکومت اسرائیل روز دوشنبه نیروهای نظامی بیشتر به کرانه باختری در فلسطین فرستاد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که یک مرد مسلح فلسطینی دو اسرائیلی را کشت.

در واکنش، شهرک نشینان اسرائیلی پس از حمله به یک قریه و به آتش کشیدن خانه‌ها و موترها، یک فلسطینی را به قتل رساندند.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در جریان دیدار از روستای حواره گفت که آن‌ها «روزهای سختی را در پیش دارند.» روز شنبه در این روستا که در شمال رام‌الله قرار دارد، دو شهرک‌‌نشین اسرائیلی در داخل موترشان کشته شدند.

به دنبال خشونت‌های تازه در روز دوشنبه، ارتش اسرائیل گفت که فلسطینی‌ها در درون بزرگراهی در کرانه باختری از داخل موتر به سوی دیگران شلیک و فرار کردند. در این حمله یک فرد ملکی زخمی شد. تا هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به دنبال کشته شدن دو یهودی در روستای حواره، شهرک‌نشینان اسرائیلی موترها و چندین خانه فلسطینی‌ را در آنجا به آتش کشیدند. یک فلسطینی نیز در این جریان به ضرب گلوله کشته شد.

ناآرامی‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که مقامات اسرائیلی و اداره خودگردان فلسطین، روز یکشنبه در اردن قول دادند که جلو افزایش خشونت‌ها را بگیرند.

ارتش اسرائیل اعلام کرد که دو واحد از نیروهایش را برای دستگیری یک مرد مسلح فلسطینی و جلوگیری از اغتشاش‌ها به کرانه باختری فرستاده است.

پربیننده‌ترین‌ها

بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید