نیکی هیلی می‌گوید که در صورت رفتن به کاخ سفید، کمک‌های امریکا به پاکستان را قطع می‌کند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۱۰

نیکی هیلی، کاندید هندی‌تبار ریاست‌جمهوری امریکا، روز چهارشنبه پاکستان را خانه حداقل ۱۲ گروه تروریستی دانست.

او گفت که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، کمک‌های خارجی امریکا به پاکستان را قطع خواهد کرد.

هیلی گفت: «امریکا ماشین پول برای آدم‌‌ بدها نیست.»

نیکی هیلی در توییتر نوشت: «پاکستان خانه حداقل ۱۲ سازمان‌ تروریستی است.»

این نامزد جمهوری‌خواه در مقاله‌‌ای در نیویارک، حکومت پاکستان را در گرو چین دانست. هیلی افزود که به عنوان سفیر امریکا در ملل متحد او بود که دونالد ترامپ را تشویق کرد تا سالانه دو میلیارد دالر کمک‌های نظامی به پاکستان را قطع کند، زیرا این کشور تروریست‌ها را حمایت می‌کرد تا نیروهای امریکایی را بکشند.

هیلی افزود: «آن کار [قطع کمک‌ها به پاکستان] پیروزی بزرگی برای نیروهای ما، برای مالیه‌دهندگان و برای منافع حیاتی ما بود اما آنقدر که باید، کافی نبود. به عنوان رئیس‌جمهور، من یک روپیه همبه آن‌ها نمی‌دهم.»

نیکی هیلی روز سه‌شنبه در مصاحبه با فاکس نیوز، از کمک‌های امریکا به چین، عراق، زمبابوه و کوبا انتقاد کرد و گفت که با پول نمی‌شود دوست خرید. او گفت که امریکا به عراق پول می‌دهد اما این کشور با نیروهای نیابتی ایران سروکار دارد.

قطع کمک‌های خارجی به کشورهایی که در میدان امریکا بازی نمی‌کنند یکی از موضوعات سیاست خارجی است که نیکی هیلی تا کنون به صورت جدی به آن پرداخته است. او در توییت روز سه‌شنبه اش نوشت: «امریکا نمی‌تواند ماشین پول جهان باشد. به عنوان رئیس‌جمهور، ما سعی می‌کنیم سیاست خارجی را از نو تنظیم کنیم.»