طالبان از ثبت ۲۴ هزار و ۷۴۳ کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب خبر داد

شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۰

جمعیت هلال احمر افغانی، تحت کنترل طالبان می‌گوید ۲۴ هزار و ۷۴۳ کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب را ثبت‌‌ کرده‌اند. مطیع‌الحق خالص، رئیس این نهاد در دیدار با نصیره اشرف، سرپرست سفارت بریتانیا برای افغانستان در دوحه گفته که درمان این کودکان بیمار نیاز به هزینه بیشتر دارد.

طبق بیانیه جمعیت هلال احمر افغانی، رئیس این نهاد در دیدار با سرپرست سفارت بریتانیا برای افغانستان در قطر خوستار همکاری این کشور شده است.

طالبان از بریتانیا خواسته است که برای فراهم‌سازی زمینه کار و آموزش به شهروندان افغانستان، با جمعیت هلال احمر افغانی همکاری کند.

مطیع‌الحق خالص همچنین گفته است که شهروندان افغانستان «در وضعیت ناگواری به سر می‌برند و فاجعه ۴۰ سال اخیر افغان‌ها را که بیشتر آنها زنان و کودکان‌اند، در کنار سایر بیماری‌های شدید مبتلا به بیماری‌های روانی نموده است که اکنون به دستگیری و درمان نیاز دارند.»

رئیس جمعیت هلال احمر افغانی می‌گوید که به کودکان مبتلا به بیماری سوراخ قلب تا حدودی رسیدگی کرده‌اند، اما هر روز به تعداد بیماران افزایش می‌یابد.

مطیع‌الحق خالص گفت که هزینه نگهداری و درمان این بیماران از توان هلال احمر خارج است.

در این بیانیه آمده است که سرپرست سفارت بریتانیا برای افغانستان، وعده سپرده است که با جمعیت هلال احمر افغانی در زمینه انجام پروژه‌هایش همکاری خواهد کرد.

به گفته جمعیت هلال احمر افغانی،- سرپرست سفارت بریتانیا برای افغانستان گفته است: «در سال‌های گذشته ۳۰۰ میلیون دالر از طریق سازمان ملل و ۶ میلیون دالر از طریق فدراسیون بین‌المللی به مردم افغانستان کمک کرده‌ایم و می‌خواهیم این سلسله را ادامه دهیم.»

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید