ایرانی‌ها برای محکوم کردن مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر در ۷۰ شهر جهان تظاهرات کردند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۱

شهروندان ایران برای محکوم کردن مسموم‌سازی زنجیره‌ای دختران دانش‌آموز در این کشور در بیش از ۷۰ شهر جهان تجمع اعتراضی و زنجیره انسانی تشکیل دادند.

همزمان حامد اسماعیلیون، از چهره‌های برجسته مخالف جمهوری اسلامی با رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا و سیاستمداران آلمانی دیدار کرد.

اسماعیلیون که به تازگی همراه با چند نفر از چهره‌های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی منشور «همبستگی و سازماندهی برای آزادی» به‌نام «مهسا» را منتشر کرده است، در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال از جزییات دیدارش با رییس کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا گفت.

او تشریح کرد: «در این دیدار درباره شرایط امروز ایران صحبت کردیم. لازم بود ایشان درباره شرایطی که سپاه پاسداران در ایران ایجاد کرده، وضعیت فعالان داخل ایران که تحت فشار سپاه و قوه قضاییه هستند،‌ دسترسی مردم به اینترنت، ضرورت تداوم تحریم‌های هدف‌دار علیه مقامات جمهوری اسلامی، قرار گرفتن سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی و ... بیشتر مطلع شوند.»

اسماعیلیون که در تجمع ایرانیان ساکن فرانکفورت حضور یافت، همچنین تداوم تجمعات خارج از کشور در شش ماه گذشته را نشانه «بی‌مرز بودن این انقلاب» دانست.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها