در جریان درگیری میان پولیس پاکستان و طرفداران عمران‌خان چندین نفر زخمی شدند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۳

سخنگوی دولت پاکستان و شاهدان گفتند در جریان درگیری پولیس و حامیان عمران‌خان، نخست‌وزیر سابق در نزدیکی خانه‌اش در لاهور، تعدادی از دو طرف زخمی شدند.

بر اساس تصاویر ویدئویی که حزب عمران‌خان منتشر کرده، پولیس با استفاده از گاز اشک‌آور به هواداران او در بیرون خانه‌اش حمله کرده است.

تلویزیون محلیجیویک هلیکوپتر را در حال پرواز بر فراز خانه عمران‌خان نشان داد و افزود که اتصال اینترنت در منطقه قطع شده است.

رعنا ثنا‌الله، وزیر داخله پاکستان در یک گردهمایی عمومی که از شبکه‌های تلویزیونی محلی پخش شد، گفت: "عمران‌خان را امروز دستگیر و به دادگاه معرفی خواهیم کرد."

فواد چودری، دستیار وی به رویترز گفت، یک دادگاه بدوی در اسلام‌آباد، پایتخت، حکم بازداشت خان را به دلیل فروش غیرقانونی هدایای دولتی در زمان قدرت از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ صادر کرده است.

شاه محمود قریشی، دستیار عمران‌خان به خبرنگاران گفت که نخست‌وزیر سابق از دادگاه "وثیقه حفاظتی" دریافت کرده است.

او گفت: «درک ما این است که پولیس نمی تواند عمران خان را دستگیر کند.

خان از زمان برکناری خود از قدرت در انتخابات پارلمانی در اوایل سال گذشته، با راه‌اندازی تظاهرات اعتراضی در سراسر کشور، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است. اما این درخواست توسط جانشین وی، شهباز شریف، رد شد و گفت که رأی‌گیری طبق برنامه در اواخر سال جاری برگزار خواهد شد.

خان در یکی از این تجمعات مورد اصابت گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
جهان‌نما
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید