مردان مسلح ۹ شهروند چین را در افریقای مرکزی کشتند

یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

مقامات جمهوری افریقای مرکزی می‌گویند که روز یکشنبه مردان مسلح بر یک معدن طلا در منطقه بامباری یورش بردند و ۹ شهروند چینی را به قتل رساندند. برعلاوه، دو نفر دیگر نیز زخم برداشتند.

تا هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

انگشت اتهام نخست به سوی یک گروه شورشی به اسم ائتلاف میهن‌پرستان برای تغییر که در بامباری فعالیت دارد، برداشته شد اما این ائتلاف در طول روز بیانیه‌ای صادر کرد و دست داشتن در کشتن شهروندان چینی را رد کرد. در این بیانیه جنگجویان واگنر، شرکت امنیتی روسی نزدیک به پوتین، مقصر دانسته شد.

مامادو کورا، سخنگوی ائتلاف بدون ارائه مدرکی به اسوشیتدپرس گفت که این حمله کار مزدوران روسی است و حمله «به هدف ترساندن چینی‌ها که خیلی پیشتر از استقرار روس‌ها در این بخشی از کشور حضور داشتند»، انجام شده است.

جمهوری افریقای مرکزی با وجود ثروت عظیم معدنی طلا و الماس، یکی از فقیرترین کشورهای جهان است. تعداد بی‌شماری از گروه‌های شورشی در طول یک دهه گذشته در سراسر کشور سر برافراشته‌ و مانع توسعه معدن توسط شرکت‌های خارجی شده‌اند.

اغلب شرکت‌های خارجی که در افریقای مرکزی فعالیت می‌کنند تحت کنترل چینی‌ها هستند. کارمندان و کارفرمایان این شرکت با چالش‌های امنیتی زیادی مواجه‌اند. در سال‌های گذشته، شهروندان خشمگین چندین بار بر چینی‌ها یورش برده و تعدادی از آن‌ها را به قتل رسانده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.