پنتاگون: میزان بیماری سرطان در میان پیلوت‌ها و خدمه هواپیمای نظامی، بیشتر از دیگران است

دوشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۹

وزارت دفاع امریکا به تازگی نتیجه تحقیقاتی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد نرخ سرطان در میان پیلوت‌ها و خدمه هواپیماهای نظامی، ۲۴ درصد بیشتر از مردم عادی است.

بر اساس این تحقیق، سرطان پوست با ۸۷ درصد احتمال ابتلا، شایع‌ترین نوع این بیماری در بین خدمه هواپیماهای نظامی است.

میزان ابتلا به سرطان پروستات میان مردان و سرطان سینه میان زنان نیز ۱۶ درصد بیشتر تشخیص شده است.

پنتاگون برای این تحقیقات روی ۹۰۰ هزار نیروی نظامی میان سال‌های ۱۹۹۲ و ۲۰۱۷ کار کرده است. این مطالعه نشان داد که خدمه زمینی ۱۹ درصد بیشتر در معرض سرطان مغز و سیستم عصبی قرار دارند.

پنتاگون گفت این مطالعه جدید یکی از بزرگترین و جامع‌ترین مطالعات تا به امروز است. مطالعه قبلی فقط پیلوت‌های نیروی هوایی را مورد بررسی قرار داده بود و میزان سرطان بالاتری را در آنان نشان می‌داد. این مطالعه اما همه خدمه هوایی و زمینی را بررسی کرده است.

پنتاگون هشدار داد که به دلیل شکاف‌های موجود در داده‌ها، تعداد واقعی موارد سرطان احتمالاً حتی بیشتر از این هم خواهد بود. وزارت دفاع امریکا افزود که برای رفع نقص این مطالعه کار خواهد کرد.

هرچند عوامل دیگری مانند سابقه خانوادگی و مصرف الکل و سگرت نیز نقش دارند، اما خدمه هوانوردی سال‌هاست که عوامل محیطی را علت بیماری‌شان قلمداد می‌کنند.

این مطالعه نشان داد که احتمال زنده ماندن خدمه هواپیماهای نظامی مبتلا به سرطان بیشتر از مردم عادی است زیرا آن‌ها به طور منظم مورد معاینات پزشکی قرار می‌گیرند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.