یافته‌های یک تحقیق: مصرف کوکایین در تمام اروپا افزایش یافته است

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۳

بررسی‌های مرکز نظارت موادمخدر و اعتیاد اروپا نشان می‌دهد که مصرف کوکایین در سراسر این قاره بلند رفته است.

در این مطالعه ته‌مانده کوکایین در نمونه‌های برداشته شده از فاضلاب بررسی گردیده و بالاترین سطح استفاده از کوکایین در شهرهای بلجیم، اسپانیا، پرتگال و هالند مشاهده شده است.

این مطالعه که بزرگترین مطالعه انجام شده تا به امروز توسط مرکز نظارت موادمخدر مستقر در لیسبون است، سیستم فاضلاب شهریی را تجزیه و تحلیل کرد که توسط حدود ۵۴ میلیون نفر در ۱۰۴ شهر اروپایی استفاده می‌شود.

نمونه‌های جمع‌آوری‌شده در یک بازه زمانی یک هفته‌ای، بین ماه مارچ و اپریل سال گذشته، از نظر آثار کوکایین، آمفتامین، متامفتامین، اکستازی، کتامین و کانابیس مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

الکسیس گوسدیل، مدیر این سازمان در بیانیه‌ای گفت: «داده‌های مطالعه امروز که از ۱۰۴ شهر جمع‌آوری شده، تصویری مشکل‌‌زا از مواد مخدر به دست می‌دهد که هم گسترده و هم پیچیده است.»

او افزود که «استفاده از کوکایین روند تدریجی» داشته و این روند از سال ۲۰۱۶ مشاهده شده است. در شهرهای بیشتری ردی از مت آمفتامین، که به عنوان کریستال نیز شناخته می‌شود، پیدا شده است.

ماده کتامین برای اولین بار در تجزیه و تحلیل سال ۲۰۲۲ به دلیل "در دسترس بودن آن در اروپا" گنجانده شد. بیشترین میزان باقی‌مانده مواد مخدر در فاضلاب شهرهای دانمارک، ایتالیا، پرتگال و اسپانیا یافت شد.

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید