دیمیتری مدودف: روسیه خواهان مناطق حائل غیرنظامی در اوکراین است

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۰۴

دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه می‌گوید مسکو به‌دنبال ایجاد مناطق حائل غیرنظامی در داخل اوکراین در اطراف مناطقی است که ضمیمه خاک خود کرده است.

این متحد رئيس‌جمهور ولادیمیر پوتین گفته اگر امکان ایجاد چنین مناطقی موجود نباشد، ممکن است روسیه به عمق خاک اوکراین داخل شود.

با گذشت بیش از یک سال از حمله روسیه به اوکراین، باوجود کنترل روسیه بر تقریباً یک پنجم خاک این کشور، اهداف اصلی این جنگ محقق نشده است.

روسیه و اوکراین هیچ نشانه‌ای از تمایل به کنار گذاشتن اسلحه نشان نمی‌دهند. بر اساس برآوردهای نظامی کشورهای غربی، صدها هزار سرباز روسی و اوکراینی در این جنگ کشته یا به شدت زخمی شده‌اند.

دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسه که خود را علناً جنگ‌طلب‌ترین مقام روسیه می‌داند، گفت که روسیه به کریدورهای غیرنظامی در اطراف مناطقی که مدعی است، نیاز دارد. در مقابل، اوکراین می‌گوید هرگز کنترل روسیه را نخواهد پذیرفت.

مدودف نایب رئیس شورای امنیت روسیه در مصاحبه‌ای با رسانه‌های روسی که در تلگرام منتشر شد، گفت: ما باید به تمام اهدافی که برای حفاظت از سرزمین‌هایمان، یعنی سرزمین‌های فدراسیون روسیه تعیین شده است، دست یابیم.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گنج‌های پنهان
افغانستان و همسایگانش
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها