سفارت جمهوری اسلامی در کابل از ایجاد «تسهیلات ممکن» برای افغان‌های مقیم ایران خبر داد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۶

سفارت ایران در کابل می‌گوید کاظمی قمی، سرپرست این سفارت در دیدار با خلیل‌الرحمان حقانی، وزیر مهاجرین طالبان از ایجاد «تسهیلات ممکن» برای افغان‌های مقیم ایران در زمینه‌های آموزش، صحت و اقامت خبر داد.

این سفارت در توییتی افزوده که دو طرف درباره تشکیل کمیته مشترک هم صحبت کرده‌اند.

سفارت ایران در باره تصمیم نهایی تشکیل کمیته مشترک چیزی نگفته، اما افزوده که نمایندگان وزارت مهاجرین افغانستان و وزارت داخله ایران شامل این کمیته خواهند بود.

بر اساس تویت‌های این سفارت، کاظمی قمی و حقانی بر پیگیری وضعیت مهاجرین و ترددهای قانونی و غیر قانونی آنها نیز تبادل نظر کردند.

در عین حال وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان طالبان نیز گفته که حقانی از نماینده ویژه رئیس‌جمهور و سرپرست سفارت ایران خواسته که در انتقال مهاجرین به مراسم حج، با اتشه مهاجرین طالبان در سفارت افغانستان در تهران و در انتقال سریع اجساد افغان‌ها از ایران همکاری کند.

ارسلا خروتی، معین مالی و اداری این وزارت همچنین از کاظمی قمی خواستار اجرای توافقاتی شده که در جلسات قبلی در مورد پناهجویان افغان صورت گرفته است.

ایران در آخر ماه گذشته خورشیدی بیش از دو هزار زندانی افغان را از زندان‌های آن کشور آزاد و به طالبان در نیمروز و هرات تحویل داد.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
آستانه؛ بهار بوسنی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید