حکومت بریتانیا در چهار ماه آینده پناهندگان افغان را از هوتل‌ها خارج می‌کند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۸

حکومت بریتانیا روز سه‌شنبه گفت که از پایان ماه اپریل، به ۸ هزار پناهنده افغان که بعد از سقوط کابل به بریتانیا آورده شده‌اند، نامه ترک هوتل ارسال خواهد شد.

جانی مرسر، معاون وزارت امور سربازان سابق ابراز امیدواری کرد که این پناهندگان دستکم در ۴ ماه آینده در خانه‌ها اسکان یابند.

او گفت که بر اساس طرح جدید حکومت، ۳۵ میلیون پوند برای اسکان پناهندگان افغان اختصاص یافته است تا به مقامات و شوراهای محلی در بریتانیا در یافتن سرپناه برای پناهندگان کمک کند.

با این حال، حزب اپوزیسیون کارگر گفت که حکومت در حالی نامه پایان اقامت در هوتل را به این پناهندگان می‌فرستد که هیچ تضمینی برای یافتن منزل مناسب برای آنان وجود ندارد.

مرسر در پارلمان گفت که اگر پناهنده‌ای پیشنهاد رفتن به اقامتگاهی را رد کند، حکومت از فراهم کردن سرپناه دیگر برایش خودداری خواهد کرد. او گفت که هزینه اقامت پناهندگان افغان در هوتل ماهانه ۳۰ میلیون پوند است.

سرازیر شدن پناهندگان افغان و اوکراینی به بحران کمبود مسکن در بریتانیا و دیگر کشورهای عمده اروپایی دامن زده است. یافتن مسکن، به خصوص مسکن متناسب با خانواده‌های بزرگ افغان، به یک معضل عمده برای مقامات بدل شده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها