جمعیت اسلامی افغانستان:هیچ تماسی با طالبان نداشته‌ایم، منافع و اراده مردم خط سرخ ماست

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۹

جمعیت اسلامی افغانستان، آوازه‌ها درباره "تماس غیرمستقیم" صلاح‌الدین ربانی، رئیس این حزب با گروه طالبان را "کاملاً کذب و بی‌اساس" خواند.

این حزب گفتگو با طالبان را "خلاف اهداف و تاریخ مبارزاتی خود" خوانده و نوشته است: "منافع و حاکمیت اراده‌ مردم بر سرنوشت سیاسی‌شان خط سرخ ماست".

پیشتر آوازه‌ای در شبکه‌های اجتماعی نشر شده بود که صلاح‌الدین ربانی، رئیس حزب جمعیت اسلامی افغانستان، تماس‌های غیرمستقیمی با گروه طالبان برقرار کرده است.

حزب جمعیت اسلامی در صفحه‌های رسمی فیسبوک و توییتر خود به این آوازه واکنش نشان داده و گفته است: شایعات مبنی بر این‌که گویا میان صلاح‌الدین ربانی، رئیس جمعیت اسلامی افغانستان و گروه طالبان تماس‌هایی زمینه‌سازی شده‌ کاملا کذب و بی‌اساس است.

این حزب در ادامه اطلاعیه خود به مردم افغانستان اطمینان داده است که "منافع و حاکمیت اراده‌ مردم بر سرنوشت سیاسی‌شان خط سرخ ماست و برای تحقق این هدف از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نمی‌ورزیم".

جمعیت اسلامی افغانستان هرگونه گفت‌و‌گو با گروه طالبان که به نوشته این حزب "خلاف اهداف و تاریخ مبارزاتی حوزه‌ مردمی جمعیت اسلامی و مردم افغانستان باشد" مردود خوانده است.

پربیننده‌ترین‌ها